V juniorské lize se Dynamu nedařilo, doma podlehlo Plzni 0:1. Naposledy černobílí zvítězili 13. září 3:0 s Duklou Praha 3:0, od té doby čekají na výhru už deset (!) utkání a navíc pět posledních v řadě prohráli se skóre 4:15…

Tentokráte s Plzní ale svěřenci trenéra Jiřího Lercha prohráli zbytečně. „První poločas se nám nepovedl, druhý už byl hodně lepší. Plzeň jsme v něm přitlačili, jenže jsme zase neproměnili nějaké příležitosti, které jsme si v této části zápasu připravili. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát," bědoval Lerch. „Plzeň v první půli tu jednu šanci, co měla, dokázala proměnit, proto taky zaslouženě vyhrála," uznal.

Podzimní část soutěže junioři Dynama zakončí v neděli na hřišti posledního Znojma.

Zatímco juniorce Dynama se nedaří, devatenáctka v I. lize dorostu se drží v horní polovině tabulky a o víkendu poslala ze Složiště se čtyřmi góly dorostence Slavie. „Celkem lidi viděli šest gólů, pro ně tudíž výborný zápas," uvítal vítězství svého týmu v poměru 4:2 trenér Petr Skála. „Hráli jsme s kvalitním soupeřem, který hlavně po kombinační stránce byl hodně na výši, a tak z vítězství samozřejmě máme radost. V tak vyrovnané soutěži, jakou liga dorostu je, každé vítězství je hrozně důležité. Navíc jsme dali krásné góly a těší mě, že skoro všechny šance, co jsme měli, jsme taky dali," neskrýval kouč dorostenců Dynama svou spokojenost.

„I když jsme vedli 4:0, věděli jsme, že nesmíme polevit. Slavia minule s Olomoucí už prohrávala 0:2, za osm minut ale to otočila na 3:2," připomněl.

Ve středu si devatenáctka Dynama v I. lize dorostu předehrávala zápas v Karviné, kde prohrála 0:2.

Že dávám i góly, mě těší, říká Dominik Hric

Na první gól nahrál, druhý dal z pokutového kopu sám. Sedmnáctiletý vytáhlý stoper prvoligového dorostu Dynama Dominik Hric v rozmezí čtyř minut zařídil svému týmu klíčový náskok 2:0 a lví měrou se tak v zápase s pražskou Slavií podílel na konečném vítězství 4:2.

Jeden gól jste dal, další padl po vašem centru, takže asi spokojenost?

Samozřejmě, že jsem spokojen. Ale nejen já, celé mužstvo. Myslím, že jsme v některých fázích utkání Slavii přehrávali a ze tří bodů máme velkou radost.

Jsou to cenné body, Slavia se představila v dobrém světle.

My věděli, že nás nečeká lehký soupeř. Hlavně po kombinační stránce. Tím je Slavia známá, že dobře kombinuje. I tady slávisté měli balon častěji na noze, my je ale dobře doráželi a presovali, a to se nám vyplatilo. Proto jsme nakonec vyhráli 4:2.

Řekl bych, že jste vyhráli i díky své lepší produktivitě. Vy jste na rozdíl od Slavie své šance proměňovali.

Je pravda, že oni taky šancí měli hodně a hodně jich spálili. My, co jsme měli, to jsme dali.

Jednu tutovku hostí jste přežili vlastně i díky vám. Myslím situaci, kdy jste vykopával míč už za gólmanem z prázdné brány.

To máte pravdu. Šel tam balon přes Nicolase v bráně a já to odkopával na brankové čáře pryč. Byl jsem tomu rád, byl by to gól na 2:1. Takhle jsme naopak my přidali další dva góly a vedli jsme už 4:0. Jak se ukázalo, bylo to dobře, protože ke konci Slavia škaredě dotahovala.

Druhý gól jste dával z penalty a zdálo se, že jste byl suverénní. Jste na penalty dlouhodobě určený?

To ne, ale vypadl nám ze sestavy Martin Škoda a já byl za něj určen až před zápasem.

Minule jste taky dával gól, dokonce ze hry. A to zpoza vápna, hodně utěšenou ranou. Na stopera slušná bilance…

Že dávám i góly, mě samozřejmě těší. Hlavně ale jsem rád, že ty góly nám pomáhají k bodům a že to zvládáme jako celý manšaft. Že všichni táhneme za jeden provaz.

Za áčko Dynama hraje i vás starší bratr, který se v létě vrátil z Táborska. Jste tomu rád, že teď jste v jednom klubu? Snažíte se mu vyrovnat?

Kuba je o sedm let starší než já a je to můj vzor. Když sem v létě přišel, tak zprvu hrál druhou ligu v základu a z toho jsem měl velkou radost. Pak se několikrát prohrálo a už tolik šancí nedostával. Držím mu však palce, aby se zase prosadil.

A co vy? Taky byste si přál za nejbližší další krok v kariéře dostat se v Dynamu do áčka?

Přesně tak. I já bych se rád jednou tady dostal v áčku do kádru. Prostě na tu úroveň jako Kuba.