S takovou bilancí se fotbalisté Dynama rozloučili s působením v letošní Tipsport lize v Edenu.

A my si právě o zimní přípravě druholigového mužstva povídali se sportovním manažerem Dynama a od letoška i šéfem nového realizačního týmu Martinem Vozábalem.

Končili jste remízou 1:1 se Žižkovem. Co k tomu?

Šli jsme do zápasu v silnější sestavě. V optimální ne, nějací hráči chyběli, ale relativně v té silnější. Byli jsme lepší a řekl bych, že regulérně to v půli mělo být, když budu skromný, nejméně 3:0. Bohužel druhý poločas, do kterého jsme mužstvo prostřídali, jsme už tak dobře nezvládli. Pravda, přišli tam mladší hráči, nicméně byli tam stále i ti zkušenější, jenže mladé kluky nijak netáhli. Já tudíž ty mladé kluky za duhou půli ani nijak neviním, spíš mě štvou ti starší, že si ty mladé neukočírují a nepomůžou. Od toho tam přitom jsou, to musíme změnit.

Třikrát jste v Edenu remizovali, pokaždé jste ale o výhru přišli gólem v samém závěru. Byla to dle vás spíše jen souhra náhod?

Když se nám to stalo s Pardubicemi, říkal jsem si, je to první zápas, po třech dnech přípravy. Přešel jsem to. Proti Bohemce jsme dohrávali fakt hodně s mladými kluky, třeba obrana v sestavě Dvořák, Novák Tomášek, Funda, a tak jsem si říkal, že kdybychom nestřídali, nějak bychom to asi dohráli. Ale když se to stalo teď znovu, už mě to vytočilo. Naštvalo mě, že se ti kluci s tím nepoperou. Nevadí mi ani tak výsledek, ale způsob, jakým jsme zápas dohráli. Někteří jsou jak leklé ryby a mám pocit, jako by si říkali, nějak bylo a nějak zase bude… Jenže tlak tady je velký a je docela možné, že do toho budeme muset říznout.

Zmínil jste se, že optimální sestavu jste neměli. Což bylo vidět i z toho, že Kalod hrál stopera…

Já vím, že si lidé možná říkali, co nás to napadlo, ale Kalod je bývalý stoper, až taková novinka to pro něj nebyla. Zvládl to dobře, naprosto v klidu, bez problémů. Byl jedním z našich nejlepších hráčů. I pro mě, byť jsem věděl, že stopera hrával, byl jeho výkon překvapením.

Proč chyběl Lengyel?

Má menší problémy s kolenem, v Písku na soustředění to odtrénoval, ale na té umělce v Edenu, která není tak kvalitní jako ta naše na Složišti, jsme nechtěli riskovat. Více zapeklitá situace je kolem Machovce, jenž s kolenem laboruje už delší dobu. Podstoupil řadu vyšetření, ty vypadaly dobře. Teď by se měl zapojit naplno do tréninku, a pokud by to zase nešlo, museli by se na něj asi doktoři podívat operativně.

Jak to vypadá s Linhartem, jenž je po operaci ramene?

Doufám, že Linhart v sobotu proti Vlašimi už by snad mohl nastoupit.

Když se vrátíme k postu stopera, jaká situace je ohledně Deliho, kterého si Sparta v zimě stáhla z hostování?

Platí domluva se Spartou, že pokud se Deli neprosadí do kádru, že by přišel sem zpátky. Sparta si ale dává na čas, což my musíme respektovat. Do začátku soutěže je měsíc a půl, ještě je čas, na druhou stranu už si určité záložní varianty připravujeme.

Už máte v hlavě alespoň přibližně nějakou podobu hráčského kádru, s nímž byste chtěli jít do jarní sezony?

Stále ještě kádr uzavřen není. Pořád hledáme, jednáme, sondujeme, jednoznačně ale chceme, aby v této fázi přišel už jen hráč, který jasně má na základní sestavu. Testovat už nechceme, vlastních hráčů máme dost. Mladých a dobrých, to nás netíží. Pokud současný kádr budeme redukovat, určitě ne o naše mladé kluky. Ti roli, kterou by měli v týmu mít, splňují. Já osobně jsem s nimi strašně spokojen, protože pracují poctivě a někteří z nich mají docela velkou šanci i na základní sestavu. Samozřejmě, mají ve hře ještě spoustu výkyvů, ale jejich předností je, že se o tu šanci chtějí porvat. Pokud by někdo z týmu měl odejít, nemyslím si, že to bude někdo z těch mladých. Ti z nich, kteří nebudou v základu, totiž mohou hrát i za béčko. Pro ty mladé kluky má i třetí liga význam. nevidím důvod, proč by měli odcházet.

Němec za Ciprem do Zwettlu

Po Vladimíru Dobalovi, jenž se po návratu z hostování z Táborska v Dynamu do A-týmu neprosadil a zamířil tudíž do rakouského SC Zwettl, si účastník rakouské I. zemské ligy, kde je trenérem bývalý kouč Dynama František Cipro, vyhlédl v Č. Budějovicích jako další posilu útočníka Františka Němce. A na svém webu si Zwettl novou akvizici chválí, neboť Němec se v přípravě s Weissenkirchenem (3:1) uvedl dvěma góly.

Strakonická farma ve středu v Táboře

Strakonická farma Dynama v dalším přípravném utkání hraje ve středu s rezervou Táborska. „Mělo se hrát na Složišti, po dohodě ale byl zápas přeložen do Tábora," sdělil Deníku trenér farmy Jiří Lerch s tím, že začátek středeční přípravy je v 17 hod. na stadionu v táborské Kvapilově ulici.

Devatenáctka Dynama hraje též ve středu v Písku s dorostem Viktorie Plzeň (10.30).