„Byl to těžký a náročný zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli,“ oddechl si trenér Pavol Švantner. „Utkání, které bylo atraktivní i pro diváky, neboť se hrálo nahoru dolů, jsme rozjeli dobře, bohužel pak jsme dostali laciný gól, a to naši hru až do konce první půle výrazně ovlivnilo,“ podotkl trenér devatenáctky Dynama a uznal, že Baník v této fázi utkání byl lepší. „Hráči Baníku byli fyzicky zdatnější a v osobních soubojích měli vrch. Proto jsem kluky nabádal, aby balony nenakopávali a snažili se hrát to, co nás poslední zápasy zdobilo. To znamená rychlá kombinace po zemi a přes strany. Řekl bych, že se nám to po půli i dařilo,“ ocenil kouč a dodal, že v půli na hráče apeloval, že nemají co ztratit a že musí na soupeře zatlačit.

Což si jeho svěřenci vzali k srdci a krátce po přestávce Rauscher z penalty za Holcův faul na Šplíchala vyrovnal. „Z naší strany po půli bylo vidět hodně vůle, ale taky tam byly i pěkné akce. Škoda jen, že chybělo víc kvality na to, abychom nějakou z těch akcí dotáhli do úspěšné koncovky,“ litoval domácí kouč. „Za výkon ve druhé půli nicméně musím klukům poděkovat. Zvládli jsme i penaltové drama, ty dva body mě těší,“ vyzdvihl.

Druhý bod vychytal Janáček, po jehož zaváhání dali hosté vedoucí gól. Tři penalty ale v rozstřelu vystihl! „Ta chyba při gólu mu ubrala na obvyklé jistotě, při penaltách si ale vše vynahradil,“ ocenil Švantner. „Mám radost, že po tom gólu, co jsem dostal, jsme vyhráli aspoň na penalty. Je to sice loterie, ale my se s trenérem před zápasem dívali, kam Ostravští penalty kopou,“ uvedl pro Deník Martin Janáček. „Já věděl, že je kopou po své noze doprava. Tak jsme to riskli a chodil jsem jen doprava. Vlastně až na jednu, to jsem šel doleva. Ale chytil jsem ji,“ usmíval se nadějný gólman. „Druhý bod navíc je dobrý, bude se nám na konci soutěže určitě hodit,“ zdůraznil Janáček.

V I. lize dorostu už v úterý jede Dynamo do Teplic. „Tři zápasy v řadě jsme vyhráli, na to bychom rádi navázali,“ ujistil Pavol Švantner.

Dynamo ČB - Baník Ostrava 1:1 (0:1), pen. 6:5 - Branky: 56. Rauscher (11) – 24. Houdek, penalty 6:5 (Kalousek, Dolejšek, Rauscher, Pařízek, Jáša, Ardamica, nedali R. Kadlec, V. Kadlec, Lindák), ŽK 4:2 (Rauscher, Kočí, Pařízek, Kadlec), sudí Černý – Babka, Urban, Dynamo: Janáček – Dolejšek, Kočí, Jáša, Ardamica – Lindák, Malecha (46. R. Kadlec), Pařízek, Kalousek – Rauscher, Šplíchal (78. V. Kadlec).