„Před utkáním jsem se trochu bál, že rozjetá budějovická juniorka nás přestřílí,“ potvrdil domácí kouč Pavel Janeček pro Mělnický deník, že vítězství budějovických mladíků 6:2 s K. Vary budilo respekt. „Hráči ale odvedli dobrý výkon, splnili taktické pokyny, hosty prakticky nepustili do vážnější akce a svým tlakem je donutili k chybám,“ pochvaloval si Janeček.

„Dokázali jsme se dostat do vedení po standardce, a to nás uklidnilo. Druhá půle byla víc vyrovnaná, zvláště po gólu na 2:0 se hosté tlačili dopředu. Na konci ale Jeník přidal z brejku třetí gól, což byla pro diváky sladká tečka,“ uzavřel.

To na straně hostí z jihočeské metropole tentokráte tolik důvodů ke spokojenosti nebylo. „Byli jsme přesvědčeni, že po vydařené jarní sérii můžeme v Ovčárech uspět. Zvláště, když mužstvo bylo do těžkého zápasu správně nažhaveno,“ poznamenal trenér Jiří Lerch.

Že by jeho hráči poté, co rozstříleli K. Vary, soupeře snad podcenili, si trenér B–týmu Dynama nemyslí. „To v žádném případě, já naopak kluky varoval, že je čeká velice zkušené mužstvo, které je po právu na druhém místě tabulky. Že nás tudíž nebude čekat nic jednoduchého. A to se potvrdilo,“ podotkl Lerch.

Domácí dle něj přehráli jeho svěřence i díky své větší zkušenosti. „Naše hloupé chyby s chutí potrestali. V první půli jsme dostali po standardní situaci hloupý gól. Další gól pak po dlouhém autu. A ve druhém poločase se nám na rozdíl od minulého venkovního zápasu na Vltavínu gól vstřelit nepodařilo, přestože šance tam byly,“ litoval Jiří Lerch.

Možnost si spravit chuť mají mladíci Dynama už ve středu 21. dubna, kdy ve vloženém kole III. ligy hrají od 17 hodin na Složišti proti rezervě Liberce. „Přijede nevyzpytatelný tým, který střídá dobré výsledky se slabšími,“ konstatoval trenér budějovické juniorky.

„Bavil jsem se s Jardou Vodičkou, jenž rezervu Liberce vede a s nímž se znám z doby, kdy hrál v Budějovicích. Říkal, že spíš dává mladé kluky, dnes ale že prý určitě přijede i Janů, a to je hodně zkušený hráč,“ uvedl Lerch, jenž bude asi postrádat Bambuleho (výron), zato by měl mít k dispozici pět ligových pendlů (Křížek, Stráský, Jasanský, Mezlík, Koutný). „Chceme navázat na předchozí výborné výkony i výsledky,“ ujistil.

V dalším kole ČFL hraje juniorka Dynama o víkendu zase doma, ale s Varnsdorfem se střetne až v neděli od 10.15, navíc na Střeleckém ostrově!