Trenér Jiří Lerch přitom zřejmě dle hesla, že nejlepší obranou je útok, poslal do zápasu tři útočníky a jen tři záložníky. Domácí také měli od začátku více ze hry a v 7. minutě i první šanci, po Rakovanově standardce ale Homoláč odražený míč napálil metr nad břevno. Ta šance sice přišla brzy, pohříchu ale na dlouhé minuty byla i jedinou možností, kterou si juniorka Dynama připravila. Hosté z Liberce totiž bránili pozorně a disciplinovaně, takže domácí se jen těžko prosazovali. Postupem času hosté přidali i na aktivitě směrem dopředu a hra se vyrovnala. A málem hosté do šatny přidali i gól, tvrdou střelu Tomáše Janů naštěstí Křížek od tyče v pádu vytlačil.

Ve druhé Jihočeši opět soupeře přitlačili, jenže do šance se v 55. minutě dostali zase až po standardce: na Homoláčův trestný kop si naběhl obránce Koutný a tvrdě vystřelil, brankář Kovář ale byl na místě. Krátce nato se opřel po Rakovanově rohu do míče na hranici vápna Japanský, jeho volej ale branku hostí přelétl. Hosté se v této části zápasu dopředu už m oc nehnali, přesto se snažili o brejky. A v 67. minutě po jednom z nich pálil Diviš jen těsně vedle vzdálenější tyčky Křížkovy svatyně. První velkou příležitost ze hry si Lerchovi muži vypracovali až v 70. minutě, když Kaňák utekl po pravé straně do vápna, vrátil míč pod sebe nabíhajícímu Klavíkovi, jenže ten Kovářovu branku netrefil.

A tak se radovali Liberečtí. V 74. minutě kopal Janů roh, Křížek máchl do prázdna a Bajza poslal míč do sítě – 0:1. Závěrečný tlak Dynama už změnu ve skóre nepřinesl, byť některé šance byly. Tu poslední promarnil v nastaveném čase Stráský, a tak všechny tři body putovaly na sever Čech.

Dynamo Č. Budějovice B – Slovan Liberec B 0:1 (0:0)

Branka: 74. Bajza. ŽK: Novotný, Krystan (Liberec). Diváci: 150. Rozhodčí: Kříž – Janoch, Grimm.

Dynamo B: Křížek – Bakala (85. Timm), Homoláč, Novák, Koutný – Mezlík, Rakovan (71. Šibčič), Jasanský – Kaňák, Klavík, Stráský.

Vystříleli prach proti Karlovým Varům?

Jak se zdá, byl půltucet branek, které juniorka Dynama v minulém zápase ČFL doma nastřílela Karlovým Varům, jen výjimkou. Ve středečním vloženém kole proti béčku Liberce totiž mladíci Dynama doma v koncovce opět selhali, a byť měli více ze hry, prohráli 0:1.

„Svět se samozřejmě nezbořil, ale mrzí mě, že jsme byli v koncovce tak málo důrazní,“ litoval trenér Jiří Lerch, jenž přitom ve snaze posílit ofenzivní činnost svého týmu do zápasu vyslal tři útočníky.

Jenže dvojice Kaňák – Klavík na výborný výkon z duelu s K. Vary nenavázala. Kaňák předvedl snad jen jeden svůj typický únik podél lajny, jenže Klavík, jemuž se ve středu také nedařilo, po zmíněné Kaňákově akci pálil vedle. Na hrotu se pohyboval i jeden z pěti ligových pendlů Stráský, ani on ale nijak nezářil.

Domácí to neměli snadné, protože Liberec hrál výborně takticky, navíc jeho defenziva byla hodně aktivní. „Liberecké béčko bylo nejlepším soupeřem, který tady hrál,“ ocenil výkon hostí domácí trenér. „Museli jsme být stále ve střehu, protože liberecké protiútoky byly velice nebezpečné. Po jednom z nich dali hosté gól, a protože my tu branku nedali, po zásluze jsme prohráli,“ uznal sportovně trenér juniorky Dynama.

Ze hry Jihočeši měli snad jednu dvě šance, jinak spolehlivého Kováře v brance Liberce zaměstnávali jen po standardkách. „Bohužel právě po těch standardních situacích jsme do té mlýnice před bránou nechodili s patřičným důrazem. Všechno to bylo takové nějaké jalové, vůbec se mi to nelíbilo,“ vraštil čelo Jiří Lerch.

„Nedá se nic dělat, musíme to odčinit v neděli s Varnsdorfem,“ pozval fanoušky na další zápas III. ligy, který juniorka Dynama sehraje o víkendu mimořádně až v neděli a navíc na hlavním stadionu na Střeleckém ostrově (10.15)!