V Jablonci vyhráli 2:0, v sobotu rozstříleli Motorlet 5:0 a ve středeční předehrávce toto vítězné tažení završili s Hlavicí, kterou jednoznačně přehráli 3:0.

„My potřebovali pro jistotu záchrany vyhrát, a to se nám podařilo,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch. „Měli jsme ale vyhrát větším rozdílem, akorát to mě trošku mrzí,“ dodal.

Ta výhrada má svou logiku, protože vedle tří krásných gólů měli Lerchovi muži spoustu dalších šancí, které přímo volaly po gólu. Třeba Kaňák, hrající teď ve formě vskutku mimořádné, měl sám na kopačkách další tři čtyři góly, Jasanského střelu z prázdné brány vykopl Ondráček, atd.

„Těch příležitostí, které zůstaly nevyužity, bylo opravdu až příliš, ale 3:0 je, myslím si, naprosto zasloužených, takže já jsem maximálně spokojen,“ vzal domácí kouč tu celou řadu spálených možností nakonec bez větších emocí.

Hlavice, která na podzim byla v tabulce druhá, sice na jaře marně hledá formu, svou kvalitu ale stále má. „Jen asi deset hráčů máme zdravých, ti ostatní hrají se sebezapřením. Už se modlíme, aby byl konec sezony,“ omlouval špatný výkon svého týmu trenér Miloš Sazima. „Domácí byli jasně lepší a vyhráli zcela zaslouženě. Na rozdíl od nás si vytvořili řadu brankových příležitostí,“ uznal hlavický kouč.

Zato na fotbal v podání Lerchova týmu byla radost pohledět! Už jen góly stály za to: první vstřelil Kaňák po přetaženém centru Peroutky rovnou ze vzduchu, druhý Klavík po biliárové akci Rakovana a Mezlíka, třetí Rakovan střelou od tyče do brány a předchozím parádním slalomu Jasanského. „Řekl bych, že už z kluků spadl stres, hrají uvolněně a ta hra je vyloženě baví,“ má trenér Lerch pro výkony svých hráčů vysvětlení.

Ve stejné oblasti hledá i důvod toho, že byť ještě spoustu šancí jeho hráči nevyužili, začali i střílet branky: za tři zápasy skóre 10:0, to ve III. lize je věc nevídaná… „Adam Klavík si začal věřit, Michal Kaňák hraje výborně,“ vyzdvihl oba útočníky. Podobně by mohl ale chválit i další své hráče. Třeba Rakovana a Jasanského, ti hrají v záloze moc dobře.

„Myslím si, že těm klukům, kteří půjdou s áčkem do přípravy, už jen ta nominace samotná hrozně moc pomohla. Jako by je to polilo živou vodou,“ usoudil Lerch.

Pro zmíněné hráče, povolané do áčka, už sezona v juniorce skončila. „Záchrana už je tutová, zvládneme to tudíž i bez nich,“ krčí Lerch rameny a dodává: „Letní příprava áčka začíná už 7. června, kdy se hned pojede na soustředění do Frymburka. Ti kluci si volno tudíž určitě zaslouží,“ uzavírá trenér B–týmu Dynama.

Dynamo Č. Budějovice B – Hlavice 3:0 (1:0)

Branky: 18. Kaňák, 66. Klavík, 84. Rakovan. ŽK: Klavík. Diváci: 150. Rozhodčí: Mudra – Košan, Kubec.

Dynamo Č. Budějovice B: Křížek – Peroutka, Homoláč, P. Novák (87. Sláma), Šimánek – Mezlík, Rakovan, Bambule (55. Koutný), Jasanský – Klavík (79. J. Novák), Kaňák.

Atraktivní Nová Včelnice

Tradiční fotbalový turnaj v N. Včelnici si získal renomé nejen na jihu Čech, kde je už řadu let nejlépe obsazeným letním turnajem, ale i v celé zemi.

Svědčí o tom i účast mužstev, která ve středu 23. června změří síly ve 47. ročníku včelnického turnaje: Slavia, Liberec, Brno a „domácí“ Dynamo Č. Budějovice! „Ve 14.00 hraje Dynamo se Slavií, poté Liberec s Brnem,“ upřesňuje za pořadatele Vlasta Machoň.