Tragédii z toho však v Dynamu nedělají. „Se strakonickou farmou končíme, vrátíme se do juniorské ligy," potvrdil Deníku šéf Dynama Karel Poborský.

Poslední duel mladíků Dynama v ČFL byl až typický, po slibném začátku svěřenci trenérů Lercha a Otepky pykali za hloupé chyby. „Musím říct, že první půle nám vyšla a vedli jsme 2:1, pořád se ale opakují stejné chyby," stýskal si Jiří Lerch, dle něhož pro mladé hráče ale taková utkání jsou velkou zkušeností. „Třetí liga je hodně těžká soutěž a zkušenosti, které tam jsou důležité, naši kluci teprve sbírají."

Promarněný rok to pro ně ale dle něj nebyl. „Každým zápasem se víc a víc otrkávali, získávali potřebné zkušenosti a na vlastní kůži poznávali, co to je dospělý fotbal. Určitě se jim to v příští sezoně bude hodit," uzavřel Jiří Lerch.

A co Strakonice?

„Přihláška je podaná do divizní A-skupiny, zda ale dáme hráče dohromady, stejně jako další varianty ještě zvážíme," řekl Deníku šéf SK Strakonice 1908 Michal Káník.

Jak situaci ale vidí on sám, neupřesnil. „Do příští soboty, kdy je losovací aktiv, ještě je čas se rozhodnout," dodal.

Daniel Lerch: Ztracený rok to určitě nebyl

21letý Daniel Lerch, jenž přišel do strakonické farmy Dynama před sezonou z Malše Roudné, roku v ČFL nelituje.

Skončili jste ve třetí lize beznadějně poslední a radosti z vítězných klání jste si moc neužili. Jak byste rok v ČFL hodnotil?

Zpočátku to docela šlo, poté se ale ukazovalo, jak náročnou soutěží třetí liga je.

Promarněný rok to pro vás ale jistě nebyl?

To určitě ne. Měl jsem možnost si čichnout k profesionálnímu fotbalu a jsem moc rád, že jsem si třetí ligu mohl zahrát.

A hrál jste dost často, ne? Počítal jste s tím, že budete dostávat tolik příležitostí?

Když nešli kluci z áčka, většinou jsem byl v základu. Že jsem dostával tak velkou šancí, pro mě bylo překvapením, ale jsem za to moc rád a trenérům za to děkuji.

Nesrážely vás v sezoně špatné výsledky?

My vždycky první poločasy měli vcelku dobré, ale v těch druhých jsme měli propadáky a dostávali hloupé góly. Doplatili jsme na to, že jsme hodně mladí a proti nám nastupovali i bývalí ligoví fotbalisté. Třeba v Chrudimi nám Holub dal čtyři góly.

Co bude dál? Vracíte se zpátky do Roudného?

Zřejmě ano, odjinud jsem zatím jinou nabídku nedostal. Uvítal bych ale, kdyby Roudné postoupilo do divize, to je kvalitní soutěž.

Jaro bylo z naší strany slušné, vyzdvihuje Horejš

V první lize dorostu devatenáctka Dynama skončila z 22 zúčastněných týmů na 16. místě, o účast mezi elitou se ale třást nemusela. I se ziskem 51 bodů panovala na Složišti střízlivá spokojenost, daleko víc ale trenéry Davida Horejše a Petra Skálu jistě těšilo to, že Jiří Funda, Jan Hála a David Tomášek se prosadili do A-týmu Dynama.

Sezonu devatenáctka Dynama zakončila vítězstvím 2:1 nad Opavou. „První půli jsme hráli to, co jsme si řekli," vyzdvihl trenér David Horejš.

„Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a vytvořili si také spoustu brankových příležitostí, bohužel chyběl větší důraz v koncovce. Proto jsme dali jen jeden gól, což byla obrovská škoda," litoval. „Druhá půle už z naší strany dobrá nebyla, chyběl nám pohyb. Jako bychom si mysleli, že to jen tak nějak dohrajeme. Soupeř po naší chybě vyrovnal a zaplaťpánbůh, že jsme hned nato vstřelili druhý gól," oddechl si trenér devatenáctky.

Hráče trápilo velké vedro, to je ale dle jejich trenéra nijak neomlouvá. „Síly jim dle mého soudu nechyběly, spíše to chtělo větší vůli si poradit se zabezpečenou obranou. S tím my máme dost potíží."

Výhru však Horejš přivítal. „Jsme rádi, že jsme se rozloučili se sezonou vítězně. Byť ne všechny zápasy se nám vydařily optimálně, myslím si, že jaro bylo z naší strany docela slušné," uzavřel Horejš.