Trenéru Rudolfu Otepkovi do řeči po takové nadílce nebylo. „Samozřejmě, že spokojen nejsem, ale nejen já, to tady nemůže být nikdo," krčil rameny. „Nikdo z pendlů z áčka nebyl, takže kluci opět dnes měli možnost ukázat, zda na to mají, anebo ne. A jak se ukázalo, pro některé zřejmě třetí liga je nad jejich síly…"

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto už po úvodní desetiminutovce. V 7. min. se do balonu šest metrů za vápnem opřel Kučera, domácí stoper Petráň míč ještě tečoval a gólman Coufal neměl nárok. Čtyři minuty nato utekl Kabele po pravé straně, dal míč pod sebe a Jan Svátek ranou pod břevno zvýšil na 0:2. „Kabele mi to krásně připravil, já byl úplně sám před brankářem a akorát jsem se snažil trefit bránu," líčil svou trefu rychlonohý forvard, jenž svého času oblékal i dres budějovického Dynama.

Domácí mladíci se po dvou inkasovaných gólech sesypali a hosté zcela ovládli pole. Ještě do poločasu přidali třetí gól, když si Šraga zaběhl na dlouhý pas za beky, obhodil si vybíhajícího Coufala a do prázdné brány pohodlně skóroval. Navíc Svátek nastřelil břevno a další dvě tři dobré možnosti hosté nevyužili.

A co mladíci Dynama? Do půle si vážnější šanci prakticky nevypracovali. Až po přestávce, kdy hosté už zřejmě spíš šetřili síly na středu, kdy je v ČFL vložené kolo (přesto ještě dva góly přidali) , šel sám na bránu Schertler, brankář Pechatý ho ale vychytal, a dvě minuty před koncem míč po trestném kopu Radoucha gólman hostí vyrazil nad bránu.

Strakonice – Roudnice 0:5 (0:3) – Branky: 7. Kučera, 11. Svátek, 36. Šraga, 62. Kabele, 65. Hanuš. Bez karet. Diváci: 50. Rozhodčí: Paták – Kříž, Košan. Strakonice: Coufal – Lerch, Viták, Petráň, Havelka (46. Jenne) – Radouch, Čadek, Slavík, Staněk – Vaněk (65. Tušer), Schertler.