„Ta vysoká porážka kluky mrzela a jsme rádi, že se nám ji podařilo odčinit,“ pochvaloval si tudíž asistent trenéra B–týmu Dynama Martin Vozábal, nezapomněl ale připomenout, že na vítězství měli velký podíl i pendlové z prvoligového áč­ka.

Dres budějovické juniorky totiž oblékly posily skutečně značného kalibru: Čirkin našel ke konci sezony v lize výbornou formu, Ondrášek s deseti góly v letošním ročníku Gambrinus ligy patřil k nejlepším střelcům celé soutěže.

Domácí začali aktivně a dali i rychlý vedoucí gól: ve 4. min. kopali první roh v zápase a po Timmově centr a Repově teči dotlačil zblízka míč od zadní tyče stoper Sláma – 1:0.

Poté Plzeň přidala a získala v poli vrch, do šancí se však mladíci Plzně nedostávali a ze své snahy v první čtvrthodině vytěžili jenom tři rohy v řadě.

To svěřenci trenérů Lercha a Vozábala, dirigovaní ze středu plochy Čirkinem, byli daleko nebezpečnější: po Timmově rohu Čirkinova povedená hlavičkave 20. min. jen těsně minula tyčku, pět minut nato se výborně uvolnil Ondrášek a dal míč pod sebe do čisté šance Repovi, ten však neuspěl. Další tutovku spálil ve 34. minutě Petráň, jenž po Čirkinově chytré narážečce sám před bránou zkusil A. Mandouse obstřelit, míč ale poslal plzeňskému brankáři přímo do náručí. Vzápětí po Timmově rohu Petráň hlavou znovu našel jen Mandouse. Plzeňský gólman kryl ve 40. min. i tvrdou střelu ondráška zpoza vápna a kapituloval až těsně před půlí, kdy Nový fauloval Ondráška a Čirkin nařízenou penaltu suverénně proměnil – 2:0.

„Domácí nás v prvním poločase přehrával v důrazu, větší hladovostí. Dostali jsme lekci z fotbalovosti,“ posteskl si pro klubový web Martin Lepeška, asistent plzeňského kouče Jiřího Skály, jehož svěřenci do přestávky vážnější šanci neměli a neuspěli ani svými pokusy o střely zdálky: Beránek ve 24. min. pálil s malou razancí, Dvořák osm minut nato sice vypálil pohotově i dostatečně tvrdě, jenže nad bránu.

Ani po změně stran se obraz hry nijak nezměnil, Plzeňští sice nadále byli v poli rovnocenným soupeřem, jenže před bránou byli hodně neškodní a pozorného Lišku v bráně Dynama překonal až v poslední minutě z otočky přesnou střelou k tyči Hoffmann.

Bylo to však už za rozhodnutého stavu 3:0, protože mladíci Dynama svou dobrou hru korunovali krátce po půli třetím gólem: Kaňák utekl po pravé straně a našel Ondrášká, jenž míč nezištně ještě přiťukl lépe postavenému Petráňovi a ten už měl lehkou roli – 3:0. „Střílel jsem sice levačkou, což není moje silnější noha, nicméně Zdeněk Ondrášek mi to dal ideálně, nedalo se to nedat,“ smál se osmnáctiletý mladík.

Po necelé hodině hry domácí vedli 3:0 a o jejich vítězství nebylo pochyb. Šlo spíše o jeho výši, neboť ještě v poslední čtvrthodině měli Jihočeši několik loženek: v 74. min. našel Kaňák přesnou přihrávkou na malém vápně zcela volného Timma, tomu ale míč trochu skočil, takže zblízka překopl, tři minuty nato Kaňáka vychytal Mandous a v 82. min. po šikovné narážečce od střídajícího Průchy běžel sám na bránu podruhé v zápase Petráň, pálil ale těsně vedle.

„Samozřejmě jsme věděli, že v Boleslavi to byl průšvih a chtěli jsme to odčinit. Nehledě na to, že jsme potřebovali k jisté záchraně i tři body. Tomu jsme podřídili i sestavu,“ připomněl asistent trenéra Martin Vozábal, že proti Plzni vyběhli i Ondrášek a Čirkin, kteří na jaře v prvoligovém áčku patřili k velkým oporám. „A oba nám moc pomohli, o tom netřeba diskutovat,“ uznal Vozábal, jedním dechem ale dodal, že nikoho z hráčů áčka k výpomoci nijak nepřemlouvali. „Čirkin domů do Ruska neletěl a chtěl si jít zahrát. A zájem nám pomoci projevil i Zdeněk Ondrášek.“

Právě přítomnost obou ligových pendlů převážila misky vah na budějovickou stranu, zápas totiž v poli byl jinak zcela vyrovnaný. „Plzeň byla v poli možná fotbalovější, my ale právě díky Ondráškovi a Čirkinovi byli přímočařejší,“ soudil Vozábal.

Své utkání posledního kola na Slavii si juniorka Dynama už předehrála, letošní ročník III. ligy tudíž zakončí už tuto sobotu od 10.15 na Složišti s K. Vary.

Č. Budějovice B – Plzeň B 3:1 (2:0)

Branky: 4. Sláma, 42. Čirkin (11), 54. Petráň – 90. Hoffmann. ŽK: Beránek, M. Mandous, Štefl. Diváci: 80. Rozhodčí: Orel – Šiling, Vít.

Dynamo B: Liška – Sajtl (73. Pösinger), Sláma, Holub, Koutný – Repa (87. Rein), Čirkin, Petráň, Timm (81. Průcha) – Ondrášek, Kaňák.

Viktoria B: A. Mandous – Mudra, Nový, Růžička (80. Šůajs), M. Mandous – Vaněček, Hrošovský (46. F. Dvořák), Hoffmann, J. Dvořák (80. Štefl), Beránek – Mandula.