Že ale po třetině soutěže bude omlazená juniorka Dynama třetí, je určitě překvapením.

O tom, že po jedenáctém kole ČFL tým vedený trenéry Jiřím Lerchem a Martinem Vozábalem postoupí na bronzový stupínek, rozhodlo to, že ze Složiště je nedobytná pevnost. Ze šesti utkání tu juniorka pětkrát vyhrála a jen se Žižkovem hrála 1:1. V sobotu zdolala i silnou Hlavici. „Já kluky upozorňoval, že přijede velice zkušené mužstvo, a to se opravdu potvrdilo,“ uvedl po zápase hlavní trenér týmu Jiří Lerch, dle něhož nesrovnatelné rozdíly ve zkušenostech a vyzrálosti hráčů obou týmů se mladíci Dynama snažili nahradit svými přednostmi.

„Chtěli jsme uspět maximální vůlí, bojovností a pochopitelně i rychlostí. Počítali jsme totiž s tím, že se na hráčích soupeře projeví i zatížení ze středního poháru s naším áčkem,“ odtajnil Lerch některé taktické záměry, s nimiž své hráče do sobotního šlágru o umístění „na bedně“ poslal.

Podobně jako ve zmíněném poháru neuhlídali fotbalisté Hlavice ani na Složišti začátek zápasu. Doma dostali gól od Pecky už v první minutě, teď překonal Samoela v bráně Kaňák už ve 4. minutě. „Začali jsme skvěle a využili hrubé chyby soupeře,“ pochvaloval si Lerch. „Trošku mě mrzelo, že jsme pak v aktivitě malinko polevili. Jako by se hráči začali bát o výsledek,“ dodal.

Hosté toho využili ke zvýšení tlaku. „Přežili jsme několik šancí hostů, avšak na druhou stranu jsme i my měli slibné příležitosti,“ zmínil Klavíkův nedotažený volej v 5. minutě či čtvrt hodiny nato Reinovu tutovku po centru velice aktivně hrajícího Nitrianského.

Klíčový moment ve 4. minutě, kdy zkušený Svojtka poslal míč těsně před vlastním vápnem přímo na nohu Michala Kaňáka, dle Lercha nebyl zcela náhodný. „Počítali jsme s tím, že beci Hlavice jsou sice hodně zkušení, ale taky i pomalější. Proto se měl Kaňák pohybovat vyloženě na hrotu a čekat na nějakou chybu. To se vyplatilo a on si s tou šancí skvěle poradit. Je ale škoda, že se zranil. Snad to nebude nic vážného,“ doufal Lerch.

Bohužel maličkost to asi nebude. „První vyšetření zlomeninu sice vyloučilo, nicméně je podezření na přetržené vazy,“ kabonil se dv dny po zápase trenér juniorky, dle něhož více ukáže až podrobnější vyšetření, které Kaňáka teprve čeká.

Právě Kaňák přitom měl být k dispozici i áčku, které hraje v neděli od 17 hodin doma ligu s Baníkem. Proto za béčko nešel ani Rakovan. „Jak Kaňák, tak i Nitrianský už dle mého soudu na ligu mají,“ podtrhl Jiří Lerch.

Dynamo Č. Budějovice B – Hlavice 1:0 (1:0)

Branka: 4. Kaňák. ŽK: Nitrianský, Dobal, Sajtl – Kopecký. Diváci: 100. Rozhodčí: Kožár – Kříž, Hrabovský.

Dynamo B: Křížek – Sajtl (90. Pösinger), Sláma, Holub, Koutný – Nitrianský, Bakala, Dobal, Rein (67. Repa) – Klavík, Kaňák (40. Timm).