Úpěšně tak složili reparát za čtyřbrankovou nadílku, kterou utržili v úvodním kole letošního ročníku fotbalové třetí ligy v Pardubicích.

„My se na Chomutov po fiasku v Pardubicích opravdu velice pečlivě připravovali a jsem rád, že kluci to, co jsme si řekli, splnili,“ netajil se trenér Jiří Lerch spokojeností.

Ten své svěřence upozorňoval, že je nečeká jednoduché utkání. „Věděli jsme, že Chomutov přijede s řadou velice zkušených hráčů a že tady tudíž bude zdatným soupeřem.“

Po čtyřech gólech, které juniorka Dynama dostala před týdnem v Pardubicích, trenéři Lerch a Vozábal zřejmě věnovali v týdnu pozornost defenzivní činnosti. Ta totiž tentokráte Achillovou patou týmu rozhodně nebyla. „Pustili jsme hosty do jediné šance, a to ještě až ke konci po naší nedůslednosti. Na obranné činnosti jsme skutečně zapracovali, navíc jsme pozměnili také rozestavení hráčů,“ zmínil budějovický kouč, že jeho tým šel do zápasu s jedním útočníkem a pěti záložníky. „Počítali jsme ale s tím, že díky rychlým krajům vpředu Klavík sám nebude,“ dodal.

Tento záměr trenérům juniorky vyšel náramně. Jak Kaňák zleva, tak i Stráský zprava byli směrem dopředu velice aktivní, takže ze 4–5–1 se rozestavení hráčů rychle měnilo na 4–4–2 a často i na 4–3–3. A všichni tři jmenovaní přispěli k výhře: Kaňák po svém typickém brejku dal důležitý první gól a Klavík i Stráský, byť pro zranění dlouho nehráli, zvládli svůj návrat na hřiště na jedničku. „Myslím si, že jsme herní styl zvolili správně,“ usmál se Lerch.

Výborný zápas ve středové formaci sehrál neúnavný Rakovan, jenž dokázal bořit akce soupeře i zakládat ofenzivní ataky svého týmu. Navíc svůj velice kvalitní výkon vyšperkoval parádní střelou z trestného kopu na 2:0. „Rakyho gól nepotřebuje komentář, to byla lahůdka,“ ocenil trenér juniorky. „Přitom Raky celý týden marodil, zvracel, měl průjem, přesto zápas odmakal.“

Jak o víkendu?

Ve třetím kole ČFL fotbalisté B–týmu Dynama hrají v neděli v Králově Dvoře, zato doma se v atraktivním utkání představí FC Písek, který v sobotu od 10.15 hostí Karlovy Vary.

„Čeká nás zkušené a dobřetrénované mužstvo. My se ale chceme prosadit naší hrou a získat další tři body,“ ujistil písecký trenér Karel Musil.