A devatenáctka českobudějovického Dynama tento náročný „anglický týden“ zvládla se ctí, bez jediné porážky. „Vzhledem k tomu, že jsme za soupeře měli i naděje Sparty a Slavie, což v naší věkové kategorie je dlouhodobě elita, musíme samozřejmě být spokojeni, protože jsme ani jednou neprohráli,“ pochvaloval si o víkendu na Složišti po remíze 1:1 s pražskou Spartou hlavní trenér Pavel Tobiáš.

Bral i bod s letenskou devatenáctkou. „Ačkoli jsme sahali po třech bodech, sportovně musím uznat, že Sparta tady byla natolik dobrá, že si i toho bodu ceníme.“

Podobně viděl středeční remízu 0:0 se Slavií. „Věřím, že až na Složišti budeme mít více hratelné soupeře, že ty tři body doma uhrajeme,“ doufal.

Po třech kolech nějak zásadněji hodnotit novou strukturu nejvyšší soutěže fotbalového dorostu Tobiáš považuje za předčasné, určité poznátky už ale má. „Kluby, které mají i osmnáctku, nastupují s hráči převážně z končícího ročníku. Alespoň o Spartě a Slavii, se kterými jsme my hráli, to platilo. Sparta tady měla jen dva hráče ročníku čtyřiadevadesát, zatímco my to měli tak napůl z ročníku devadesát tři i čtyři. Jinak ale kvalita ligy dorostu je stále hodně vysoká, je to dobrá soutěž,“ ocenil zkušený kouč a připomněl, že poté, co ze se dvou ročníků vytvořilo jedno mužstvo, cirka deset hráčů přešlo na hostování do SKP.

V kvalitním duelu se Spartou se v budějovickém dresu představili i oba reprezentanti Linhart a Kadula z české sedmnáctky, která si letos na mistrovství Evropy zajistila postup na MS do Mexika. Tam nakonec byl jen Kadula, neboť Linhart se zranil. „Právě proti Spartě Zdeněk Linhart potvrdil, proč v reprezentaci je. Po zranění se opět dostává do formy, je to skutečně výborný útočník,“ vyzdvihl kouč a zároveň upozornil, že jak Kadala, tak Linhart jsou ročník 94 a že tudíž mohou hrát v dorostu ještě dva roky. „To je velký klad, je na čem stavět,“ ocenil.

V dalším kole dorost Dynama hraje v sobotu v Opavě.

Ve středu pohárové osmifinále

Český pohár JčKFS mužů dospěl v kraji do osmifinále, které se hraje už ve středu od 17.30 hodin: Větřní – Kájov, Strunkovice – Bavorovice, Poříčí – Netolice, Chelčice – K. Újezd, Mirovice – Želeč, Albrechtice – Planá, Sepekov – Sokol S. Ústí, Slavia ČB – Rudolfov.