Junioři Dynama sice dvakrát dotahovali náskok Znojma, v závěru ale Pasecký bombou trefil břevno a Bálek technickou střelou tyč, takže měli k výhře blíž. „To ano, na druhou stranu jsme ale čtvrt hodiny před koncem ještě prohrávali,takže přes ty dvě tyče, co jsme na konci dali, remízu bereme," hodnotil duel Pavel Kučera, jenž spolu s Jiřím Lerchem juniorku Dynama v nové sezoně vede. „A za stavu 2:2 nás podržel Coufal, když kryl sólo Lapeše," připomněl.

„Ubojované vítězství, neboť soupeř byl velice dobrý a chvílemi jsme byli i pod tlakem. Za tři body jsme tudíž moc rádi," ocenil výhru dorostu Dynama s Brnem 2:1 trenér Petr Skála. „Nám se nedařila kombinace, ale kluci si to odpracovali. Oba góly jsme ale dali po velice hezkých akcích," dodal.

První tři zápasy nové sezony dorostenci Dynama sehráli v jednom týdnu. „Neprohráli jsme, což mě těší, ale soutěž se teprve rozbíhá," hodnotí slibný rozjezd Skála střízlivě.

První výhru zařídil Markytán

Dvěma góly v zápase s Brnem (2:1) zařídil osmnáctiletý útočník Matyáš Markytán devatenáctce Dynama první tři body v letošní I. lize dorostu.

Prvně jste v nové sezoně vyhráli a vy jste dal oba góly. Takže spokojenost?

Určitě jsem spokojen. Moc šancí jsme totiž neměli, takže o to jsem radši, že já ty své obě proměnil. Brno byl těžký soupeř a v tom vedru to bylo hodně náročné. Jsme strašně rádi, že se nám konečně podařilo vyhrát. V předchozích obou kolech nám utekla výhra vždycky jen o fous, ani jednou se nám nepodařilo udržet naše vedení.

Hlavně v Hradci jste měli hodně blízko výhře, tam vás ta remíza asi hodně mrzela?

Tam jsme vedli 2:0 a po našich chybách, kdy jsme vpředu ztratili balony a včas nedostoupili hráče, jsme o náskok přišli. Už to ale nevrátíme a teď jsme vyhráli, a to je důležité.

Vy jste už v minulé sezoně nějaké zápasy za devatenáctku hrál. Hodí se ty zkušenosti?

Hodí se a moc. Přechod do devatenáctky je těžký, ale věřím, že se nám bude dařit.

Jak jste viděl své dva góly?

Ten první byl centr z levé strany a já to tam nějak kolenem hodil ke straně a trošku se štěstím to tam spadlo.

A co druhý gól? Poděkoval jste Hricovi za ideální dlouhý pas?

Takhle my to často hrajeme, protože Dominik má ty balony za obranu suprové. Já to čekal, byl tam i nějaký oční kontakt, a když mi to hodil za obranu, já to jen špičkou píchl kolem gólmana.

Tři kola, žádná prohra – začali jste podobnou sérii, jakou jste měli v minulém ročníku?

Bylo by to super, ale víme, že soutěž je hodně vyrovnaná a že v ní získávat body nebude nic jednoduchého.