„Uhrát ze dvou zápasů v řadě doma šest bodů nebývá snadné. Jsem tudíž moc rád, že nám se to podařilo,“ pochvaloval si trenér budějovických mladíků Jiří Lerch.

Jeho svěřenci i v sobotu vyhráli zaslouženě, byť hlavně díky výkonu v první půli. Po změně stran už hra byla hodně neurovnaná a s řadou nepřesností na obou stranách.

Do přestávky se na Složišti ale hrál svižný fotbal. Domácí začali aktivně a už ve 13. minutě se po trestném kopu rodila slibná příležitost pro Simiće a Timma, jenže oba hráči si dávali přednost tak dlouho, až jim balon utekl do zázemí. Krátce nato se ale mladíci Dynama důležitého prvního gólu dočkali, když Koutný si potáhl míč po levé straně, posunul ho na Pecku a někdejší král ligových střelců ukázal, že stále umí střílet krásné góly – 1:0. „Moc mu to přeju a věřím, že mu to pomůže i v ligovém áčku,“ doufal trenér Jiří Lerch, jenž už ve středu se dal slyšet, že jakmile jeho mladí svěřeci dají první gól, hned jde jejich výkon nahoru.

Platilo to i tentokráte, protože ve zbytku poločasu byla juniorka Dynama lepším týmem a ještě v první půlhodině svůj náskok navýšila: Petráň nasměroval z trestného kopu dlouhý míč na nabíhajícího Holuba, jenž hlavou zamířil přesně k tyči – 2:0.

Čímž bylo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuto, protože ve zbytku hrací doby už se toho na hřišti moc neudálo. Domácí po změně stran spíše už jen kontrolovali hru a hosté vážněji zahrozili až deset minut před koncem, kdy po velkém závaru Kousalova dělovka otřásla břevnem domácí branky – pomezní Hock v tu chvíli ale stejně mával ofsajd, takže by gól neplatil.

Dynamo Č. Budějovice B – Česká Lípa 2:0 (2:0)

Branky: 17. Pecka, 30. Holub. ŽK: Simić – Broschinský, Voltr. Diváci: 120. Rozhodčí: Blaschke – Šob, Hock.

Dynamo B: Křížek – Sajtl, Sláma, Holub, Simić – Rein, Bakala, Petráň (89. Pösinger), Koutný – Pecka (58. Kaňák), Timm (85. Průcha).