Prostě fotbal, který se musel líbit!

Takové bylo sobotní třetiligové dopoledne na Složišti, kde domácí juniorka Dynama po vzrušujícím souboji a díky třem brankám neudržitelného Michala Kaňáka zdolala silné Ovčáry 3:2.

Zkušení hosté byli v úvodu zápasu jasně lepší a už ve 12. min. svůj výkon korunovali i vedoucí brankou: po nakrátko rozehraném rohu si na Jeníkův centr naskočil u vzdálenější tyče volný Viskup a hlavou dal na 0:1.

Už tři minuty předtím měl Křížek v brance Dynama práci s tvrdou střelou Martínka a poté kryl i hlavičky Jeníka a Rótha. Hosté na hřišti kralovali, ve 22. minutě však jejich zadáci při rozehrávce ve svém vápně svou suverenitu přehnali, o míč přišli a Kaňák je za jejich bohorovnost náležitě vytrestal –1:1. „Byl jsem hodně z úhlu a míč už mi utíkal, tak jsem to zkusil napálit bodlem. A jak se ukázalo, byla to správná volba,“ culil se rychlonohý mladík.

Hosté se z gólu brzy otřepali a dál se snažili častou střelbou prověřovat Křížka v domácí brance, ten ale měl v sobotu velký den. Poradil se ve 31. min. i s dělovkou zkušeného exligisty Ference Rótha.

Těsně před půlí si potlesk za ukázkovou akci vysloužili domácí mladíci: Rakovan výtečně uvolnil Dobala, po jehož centru Klavík ve skluzu a tísněn bekem pálil nad bránu.

Druhou půli začali velkou šancí hosté, Martínek ale sám na vápně Křížkovu svatyni překopl. Tři minuty nato málem udeřili budějovičtí mladíci: agilně hrající Nitrianský utekl podél pravé lajny a posunul míč doprava na Klavíka, po jehož polostřele polocentru přes celou bránu míč orazítkoval tyčku.

Což svým způsobem zřejmě byla jakási předzvěst klíčové pětiminutovky celého zápasu, jejímž hlavním protagonistou byl Michal Kaňák. Ten téměř ze stejného místa, z jakého Klavík pálil do tyčky, poslal dvakrát po sobě míč ke stejné tyčce do sítě. Rozdíl byl jen v tom, že v 70. min. mířil Kaňák v plném běhu pravačkou, zatímco pět minut nato si míč ještě přehodil na levačku…

Rozhodnuto ani za stavu 3:1 však zdaleka ještě nebylo.

Už v 78. min. totiž domácí zadáci nechali za sebou úplně volného Rótha a ten na vybíhajícího Křížka vyzrál chytrým padáčkem – 3:2.

Hosté pak ve snaze něco ještě s výsledkem udělat vyvinuli drtivý tlak, ale Křížek skvěle kryl i sólo Mullera, v samém závěru za něj zaskočil na brankové čáře i Bakala. Těsně předtím ale Rein po Nitrianského úniku trefil tyč a v nastaveném čase utekl Nitrianský, jeho střelu však gólman Straka vyrazil. Pár vteřin nato velké drama skončilo…

Dynamo Č. Budějovice B – Sokol Ovčáry 3:2 (1:1)

Branky: 22., 70. a 75. Kaňák – 12. Viskup, 79. Roth. ŽK: Holub – Hyka, Martínek. Diváci. 200. Rozhodčí: Mudra – Košan, Mokrosch .

Dynamo B: Křížek – Nitrianský, Holub, Sláma, Koutný – Timm (33. Sajtl), Dobal, Bakala, Rakovan (53. Rein), Kaňák (85. Repa), – Klavík.

Ve středu na derby

Ve středu ve vloženém kole III. ligy hostí juniorka Dynama od 17 hodin na Složišti vedoucí tým tabulky FC Písek.