„Zaspali jsme v začátku zápasu, kdy jsme dostali hloupý gól. Potom už to byl vyrovnaný zápas, myslím si ale, že za druhou půli, kdy jsme si dokázali vytvořit dvě příležitosti, jsme si zasloužili vyrovnat,“ podotkl domácí kouč.

Uznal ale, že Plzeň asi vyhrála zaslouženě. „Její hráči byli dopředu velice nebezpeční a na rozdíl od nás dokázali dát gól, zatímco my ne. Proto jsme prohráli,“ krčil rameny.

Na výkonu hostí bylo znát, že přijela s juniorkou, zatímco Dynamo vyslalo do zápasu prakticky jen hráče z prvoligového dorostu. „Před třemi dny na Slavii jsme i v této sestavě uspěli, tentokráte se ale ti mladí kluci přesvědčili, že se ještě mají v čem zlepšovat,“ konstatoval trenér juniorky.

„Rozhodně si ale nemyslím, že by kluci zápas odchodili, to určitě ne. Bojovali a snažili se až do konce výsledek otočit. Že se nám to nepodařilo, to se ve fotbale stává,“ mávl rukou.

Že jeho svěřenci nedotáhli úspěšnou sérii až do konce sezony, Lercha netěší, žádnou tragédii ale z toho nedělá. „Cílem byla záchranu, a to jsme zvládli s přehledem,“ považuje trenér juniorky Dynama letošní sezonu za úspěšnou.