Tam jsou jižní Čechy zastoupeny mladíky Dynama a druholigového Táborska.

Juniory Dynama povede na jaře bývalý kanonýr Dynama Karel Vácha, jenž na podzim byl u týmu spolu s Jiřím Lerchem, kterého na jaře vystřídá bývalý vynikající fotbalista Rudolf Otepka. „V tom není žádný rozdíl, s Rudou nám to klape stejně dobře jako s Jirkou," krčil Vácha rameny.

„Vycházeli jsme v přípravě z možností kádru, který máme k dispozici," připomněl trenér juniorky Dynama, že počtově situace v týmu optimální není. „Přesto jsme díky vedení klubu kádr doplnili o kluky, které jsme si vyhlédli," ocenil Vácha příchody Hrachovce z Vodňan, Svobody z Táborska a Chytrého z Písku. „Všichni tři do týmu dobře zapadli a my byli rádi, že jsme mohli i trénovat v přijatelném počtu."

Naopak odešel Martin Held do Písku. „Je tam na hostování a okusí dospělý fotbal. Držíme mu palce, ať se mu daří," podtrhl Vácha, dle něhož stínem přípravy bylo vážné zranění Marka Víta. „Po operaci zlomeného kotníku bude celé jaro chybět."

Pozitivně Vácha hodnotí i přípravné zápasy. „Co se týká přístupu hráčů a jejich nasazení, větší výhrady nebyly. Co nás ale mrzelo, bylo to, že jsme nedokázali dávat více branek. Hráli jsme většinou s divizními mužstvy, což nejsou slabí soupeři, nicméně v počtu nastřílených gólů jsme zůstali za očekáváním," vraštil čelo Vácha, dle něhož chyběl potřebný důraz před bránou. „Na druhou stranu poslední duely naznačily, že defenziva by nás trápit nemusela," zadoufal.

Výsledky v lize juniorů jsou i v Dynamu odvislé také od toho, kolik pendlů tým doplní. „Juniorky slouží i tomu, aby se hráči z áčka měli kde rozehrát," podotkl Vácha. Ke středeční generálce na Rudolfov se tak chystali mj. Fryšták, Hála, Novák, Chrien, Funda a Dvořák. „Kolik jich s námi pojede na Duklu, je otázka. Na spolupráci s A-týmem si ale stěžovat nemůžeme," ocenil Vácha a ujistil, že v pondělní premiéře na Dukle chce tým uspět.

Úspěšnou zimní přípravu má za sebou táborská juniorka, která tréninky i přípravná utkání absolvovala společně s divizním béčkem. A toto společenství kráčelo v zimě od vítězství k vítězství. Na úvod si svěřenci trenéra Zbyňka Jaroše poradili s juniorkou Dynama 3:1. „Na první zápas to z naší strany bylo dobré," držel se při hodnocení prvního přípravného utkání pro klubový web kouč vítězů při zemi.

Výhrady měl i po výhře 4:2 v Pelhřimově: „Ve druhé půli jsme zbytečně tahali míče, vymýšleli složitosti a dostali tím soupeře na koně. Některé individuální výkony mě potěšily, byly tam ale i výkony hodně průměrné i podprůměrné."

Utkání v Milevsku (6:1) si ale chválil: „Zápas to byl velmi přínosný. Pro mladé kluky – v první půli jsme měli v týmu i dorostence – je hrát dospělý fotbal velká škola."

Podobně kouč viděl i výhru v Humpolci, kde byl mužem zápasu Tomáš Froněk, jenž v zimě přišel z SK Zápy: z osmi gólů, které junioři Táborska na Vysočině nastříleli (8:3), jich Froněk sám dal sedm!

Další dvě výhry tým přidal se Sokolem S. Ústí (2:0) a Želčí (4:0). Až v Písku táborská juniorka padla, účastník III. ligy vyhrál 2:0. „Jsem rád za tuto konfrontaci, pro hráče to byla zkušenost," měl pro své svěřence Jaroš pochopení.

Dobré výsledky z přípravy nepřeceňuje: „V mistrákách proti nám budou silnější soupeři. Tam se teprve ukáže, jak jsme na tom," shrnul Zbyněk Jaroš pro klubový web.

V neděli Táborsko začne jaro doma s Bohemkou (14 Kvapil.).