Mokré se během dvou let vyšplhalo z nejnižší soutěže, IV. třídy, až do okresního přeboru. Dvě sezony, dva postupy. Pravda, loni tým šel výš jen díky reorganizaci soutěží. Letos už si ale postup musel tvrdě vybojovat na hřišti. Vyhrál svou skupinu před Planou, která Mokrému šlapala do poslední chvíle na paty. „Do jara jsme šli s náskokem tří bodů,“ vzpomíná Šnedorfer.


V minulém kole týmu stačilo v Pištíně remizovat, aby měl postup jistý, a oslavy mohly vypuknout naplno. „Šampaňské bouchlo hned na hřišti. Pak se jelo do Mokrého, kde jsme vystoupili u hospody a hromadně naskákali do rybníka! Proto jsou všichni na společné fotce mokří,“ vysvětluje s úsměvem Jaromír Šnedorfer.


Až budou Plánští rekapitulovat jaro, možná si povzdychnou, že proti Mokrému jako by bojovali i při utkání v Lipí, kde domácí měli dvojnásob domácí prostředí. „Bylo to utkání, ve kterém jsme tušili, že by Planá mohla ztratit. Protože jsme hráli druhý den, přišli jsme se podívat a doufali, že Lipí Planou porazí. A povedlo se,“ líčí předseda Mokrého, které se výkonnostně zvedlo s příchodem zkušených hráčů z Rakouska: Hrabánka, Č. Alexy, Frimmla a Návary. Patří k ose týmu, která pomohla až do přeboru. „Byli nám hodně platní,“ přikyvuje Šnedorfer. Neboť se jedná o zkušené třicátníky, tak věří, že v Mokrém už kariéru dohrají.


„Jen dva hráči jsou mladší třiceti let, ale věříme, že naše zkušenosti snad budou v okrese platit a budeme se pohybovat v klidném středu,“ říká kapitán týmu Jiří Hrabánek, jenž dříve patřil v kraji k obávaným kanonýrům – góly střílel třeba za Roudné v I. A.


V obci, kterou okysličila nová zástavba, lidé velký zájem o fotbal nejeví. V závěru jara ale prý někteří příznivci „zabrali“ a s fotbalisty zaplnili autobus, když se jelo na zápas. „Po posledním zápase, kdy jsme stvrdili postup, pro Mokré historický, zavládla velká euforie!“ přidává Jiří Hrabánek hlas z kabiny, kde je – zrovna tak jako na hřišti – prodlouženou rukou trenéra.


S velkým posilováním Mokré v letní přestávce nepočítá. „Chtěli bychom zkusit hrát přebor s tímhle týmem,“ prohlašuje předseda Šnedorfer, i když připouští, že by se nebránil příchodu jedné či dvou nových tváří. Mužstvo vede trenér Zdeněk Matějka, vedoucím týmu je Karel Hron.


Úspěšné jaro TJ Mokré završí tuto sobotu od 10.00 doma proti Boršovu. Týden nato se nováček OP představí v Lipí, kde bude obhajovat loňské prvenství, a 6. července na svém hřišti podruhé uspořádá memoriál Petra Lindauera. „Přijede Vrábče, Mokré a dva podnikové týmy,“ doplňuje předseda fotbalistů Mokrého.

Azyl najdou v Lipí

Mokré odjakživa hrálo nejnižší soutěže a skromné zázemí klubu tomu odpovídá. V přeboru Českobudějovicka ale TJ nechce vypadat jako chudý příbuzný, a tak plánuje změny. Jako první přijde na řadu hrací plocha. „V červenci hřiště rozoráme a začneme dělat nový trávník,“ plánuje s elánem kapitán Hrabánek a dodává, že podzimní sezonu nováček OP odehraje v Lipí.