V domácí premiéře s Varnsorfem (1:1) byl autorem jediné branky svého mužstva.

Vašemu gólu, který jste dal už ve třetí minutě, předcházela hodně nepřehledná situace. Jak jste to viděl?

Nadvakrát střílel Petr Javorek, nejdřív trefil gólmana, nebo to možná zblokoval bek, pak Javor šel znovu do souboje s gólmanem a vyhrál, jenže to šlo do tyče a odrazilo se ke mně a já už to dával do prázdné brány. Javor ještě do půle pak trefil nádherně břevno, to byla velká škoda.

Uhráli jste první bod, ale zrovna nadšeně se netváříte…

O tom, jak zápas dopadne, jsme před zápasem měli jiné představy. Hráli jsme doma a chtěli bodovat naplno, což se nám bohužel nepodařilo. Bod není k zahození, ale pro nás je to málo.

Měli jste ale silného soupeře, který by měl patřit mezi aspiranty postupu.

Varnsdorf se už loni prezentoval dobrými výkony a hlavně po kombinační stránce hrál výborně. Ostatně to jeho hráči dokazovali i tady. Dokud měli síly, bylo to s nimi hodně těžké. Ke konci jim ale ty síly odešly a my měli navrch. Měli jsme tam tři nebezpečné střely těsně okolo brány. Kdyby nám tam něco spadlo, mohli jsme být šťastnější my. Remíza je pro nás spíš ztráta.

Čím si vysvětlujete, že právě závěr utkání tak výrazně patřil vám?

Nevím, jestli oni po té náročné cestě, co měli za sebou, neodešli fyzicky. My ale rozhodně měli navrch, byli jsme u míčů včas a dostávali to do křídel a odtud i před bránu. Dostali jsme se i do zakončení, jenže jak říkám, nejméně dvakrát to šlo těsně vedle. Jak střela Strnyho, tomu chyběl jen hodně malý kousíček, tak i rána Tondy Presla, to byl taky jen chloupek.

Vy máte na úvod sezony hodně těžký los, který završíte tuto neděli v Hradci Králové a ten ještě na jaře hrál první ligu. Věříte, že byste tam mohli uspět?

Všude se dá něco uhrát. Je to fotbal, je to kulatý. Musíme se koncentrovat na další zápas a nekoukat, jestli je to v Hradci, anebo někde jinde. Nesmíme dostávat laciné góly a musíme se i v Hradci pokusit něco získat.

Matěj Kotiš: Že je Dynamo rozjeté? Takové zápasy miluji

Jedním z nejlepších hráčů Varnsdorfu v Sezimově Ústí byl kapitán týmu Matěj Kotiš, jenž svůj výkon korunoval krásnou vyrovnávací brankou z trestného kopu. Po zápase odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

K zápasu jste dorazili hodně pozdě. Co se vám přihodilo?

Asi padesát kilometrů před Táborem se začal v autobuse přehřívat motor a jet dál se nedalo. Čekali jsme, než se podaří zařídit odvoz do Sezimova Ústí. Domácí pro nás vyslali náhradní autobus, což bylo od nich pěkné gesto. Moc jim za to děkujeme.

Jak jste snášeli čekání v úmorném vedru?

Nijak nás to neovlivnilo. Máme dobrou partu, takže jsme čekání vyplnili srandičkami. I v tom horku jsme to čekání přežili v pohodě.

Nepodepsalo se to přece jenom na vlažném vstupu do utkání? Inkasovali jste již ve třetí minutě.

Bylo to ovlivněno kratším rozcvičením. Prostě jsme asi byli ještě byli v autobuse… Pět minut jsme prospali a inkasovali jsme dost smolnou branku.

Vyrovnání přišlo z vašeho krásně kopnutého trestného kopu.

Kopl jsem to z kroku přes zeď. Jako Tonda Panenka… Není třeba vymýšlet nic složitého. V pátek na tréninku jsem takto zahrával šest přímých kopů a pokaždé jsem trefil břevno. Říkal jsem si, že to vyjde v zápase a ono to skutečně vyšlo.

Jinak jste s duelem a jeho výsledkem byl spokojen?

Abych řekl pravdu, jsem takový rozpolcený. Po vyrovnání jsem si myslel, že tady vyhrajeme. S bodem jsem spokojen i nespokojen.

Dva zápasy a na kontě máte jenom bod. Není to málo?

V prvním kole jsme proti Karviné mohli po dvaceti minutách vést 3:0, jenže pak jsme inkasovali. Byl to zápas blbec. Prvních šest kol máme dost těžkých, tak uvidíme, kolik vyválčíme bodů.

Pokusíte se v dalším kole přibrzdit rozjeté Dynamo, které je zatím stoprocentní a pyšní se skórem 6:0?

Tyto zápasy miluji. Čím těžší a vyhecovanější, tím pro mě lépe. Doufám, že přijde taky hodně diváků. Alespoň tisícovka, to by bylo skvělé.

Znáte nějaké hráče Českých Budějovic?

Ano, mám tam kamaráda Vaška Ježdíka, jenž tady hrával. Je to takový malý hbitý lišák. Doufám, že u nás nic neudělá.

Co od lídra tabulky v neděli očekáváte?

My neumíme zanďoura, ani to po nás trenér nechce. Asi by nás za to doma lidí vypískali, takže my na ně vlítneme. Máme výborné první poločasy, alespoň loni jsme je měli. Snažíme se dát co nejdříve branku a pak se podle toho odvíjí zápas.