Po utkání odpovídal na dotazy Deníku.

Vyhráli jste 5:1 a jeden z gólů jste dal i vy. Takže spokojenost?

I když je to jen příprava, samozřejmě jsem rád, že mi to tam padlo. Snažím se, abych podával co nejlepší výkony a vstřelený gól je takový bonus. Taky si ale kladu za vinu gól, který jsme dostali. Byla to moje chyba, byl to můj hráč, nezachytil jsem jeho pohyb. To mě mrzí, snad jsem to ale pak trošku napravil tím svým gólem.

Dát gól jste si zřejmě zasloužil, ve střelbě jste patřil k nejpilnějším hráčům…

To je pravda, já rád střílím zdálky a snažím se o to, jak to jen trošku jde.

Váš první střelecký pokus šel hodně nad bránu, zato ve druhé půli jste krátce po tom svém gólu už měl daleko přesnější mušku a moc nechybělo…

Tam to bylo s tečí, jinak by to možná šlo na bránu. A docela mi ta rána sedla.

Vy jste po přestávce vyjížděl dopředu po lajně hodně často, zatímco v první půli jste se držel víc zpátky. Čím to bylo?

Já bych řekl, že jsme se ve druhém poločase začali víc hýbat, do půle jsme asi neběhali tak, jak bychom měli. Navíc si myslím, že po poločase už Krumlov odešel fyzicky a my už ho přehrávali.

Zdálo se, že jste hráli s chutí. Je tudíž dobré si v přípravě zahrát i s relativně lehčím soupeřem?

Český Krumlov nehrál špatně, ostatně je to divize, nicméně lehčí soupeř než třeba bylo Znojmo to je. Pro nás je dobré i takový zápas odehrát, abychom se před soutěží taky trošku víc sehráli, nastříleli nějaké góly, získali zdravé sebevědomí a šli do jarní části soutěže s pocitem, že za sebou máme dobrou přípravu. Za dva týdny začínáme druhou ligu doma s Třincem a chceme jednoznačně tři body.

Druholigové jaro klepe na dveře, tak jste jistě byli rádi, že jste si mohli zahrát na přírodní trávě a na hlavním stadionu. Je to tak?

Určitě, Tady na Střeláku je každý zápas krásný, pro mě jako mladého kluka to pokaždé je zážitek. Že jsme si mohli zahrát na trávě, bylo super, navíc za hezkého počasí a taky před slušnou návštěvou.

Jak vidíte své šance prosadit se do základní sestavy?

Bude to hodně těžké, střídáme se vlevo s Fundisem (Jiřím Fundou – pozn. aut.), který už má přece jen oproti mě odehráno víc. Myslím si ale, že na to, abych se do základu prosadil, mám.

Je výhodou, že jste levák?

Možná ano, přece jen nás není tolik…

Hodně už se těšíte, až to zase vypukne naostro?

Těšíme se moc. Příprava byla hodně dlouhá a náročná. V sobotu nás ještě čeká generálka ve Vlašimi a pak už to začne. Už se těšíme až tady vyběhneme. Věřím taky, že jaro bude z naší strany lepší než podzim. Že jsme posílili a že se zvýšila konkurence. Na všech postech je teď víc alternativ, jsme silnější.

Mikuláš Jáša na stáži v Dánsku

Nadějný stoper Dynama Mikuláš Jáša, jemuž bude v březnu teprve sedmnáct let a loni absolvoval dva kempy ve fotbalové akademii Sportingu Lisabon, se vrátil z další zahraniční stáže z dánského Midtjyllandu.

Dle klubového webu Dynama, který o Jášově stáži informoval, se mladý bek Dynama setkal i s oběma Čechy, kteří v dánském klubu působí. „Udělal jsem si s Filipem Novákem a Václavem Kadlecem fotku, chvilku jsme si spolu povídali. Jsou nesmírně fajn," uvedl.

Mikuláš Jáša na vlastní oči viděl i výhru Midtjyllandu nad Manchester Utd. v Evropské lize. A byl to pro něj velký zážitek: „Atmosféra na stadionu byla vynikající," podtrhl.