Šestadvacetiletý chorvatský fotbalista Lovre Vulin, jenž na jih Čech přišel v zimě z Liberce na hostování do konce sezony, byl proti Bohemians autorem vyrovnávací branky. V české lize to byl jeho pátý gól, v dresu Dynama však premiérový.

„To, že jsem ten gól dal, mě moc těší. Věřím, že mě to nakopne ještě dál a že mi forma po mém podzimním zranění poroste,“ říkal v rozhovoru pro Deník.

Z gólu máte radost, ale nemrzí vás, že jste díky němu získali jen bod? Remíza doma, to je další ztráta.

Samozřejmě, že mě to mrzí. A moc. My jsme manšaft a bojujeme jeden za druhého. Je jedno, kdo dá gól.

Dal jste ho ale vy, jak jste tu situaci viděl? Možná, že by míč skončil v síti i bez vašeho přispění…

To vůbec nevadí, my prostě musíme balon dostat do brány. Já nemám čas se dívat, kdo střílí a jak střílí. Musím se snažit za míčem jít a poslat ho do sítě. Je jedno, kdo gól dát. Jestli já, anebo Kobra nebo třeba i Kučera. To není vůbec důležité.

Co penalta v poslední minutě?

Byl jsem u toho blízko, penalta to určitě byla. Škoda, že už na hřišti nebyl Otepka, ten standardky kope výborně. Na Benyho ale určitě nemůžeme nadávat. Je to kvalitní hráč, navíc právě on ten balon do vápna dal. Že ta penalta byla, to byla jeho zásluha. Hrajeme spolu, jsme jeden tým. Není čas litovat a žalovat, jedeme dál. Už v pátek máme Plzeň, máme se nač připravovat.

A dá se v Plzni vůbec něco uhrát?

Jistě, že ano. My jsme prvoligový manšaft, a bylo by moc špatné, kdybychom si nevěřili. I v Plzni je o co hrát.

Teď jste všichni smutní, že jste doma nevyhráli. Ale třeba i ten bod bude v konečném účtování mít svou cenu…

Určitě. Každý bod se do tabulky píše. Po Plzni máme dva zápasy za sebou doma. Nemáme se čeho bát.

Škoda měl smíšené pocity

Nečekaný vedoucí gól Bohemians dal na Střeleckém ostrově pětadvacetiletý Milan Škoda.

Jak jste svůj góly viděl vy sám?

Byl tam dlouhý nákop, Harťa se fantasticky zorientoval a dal mi to přímo na nohu. Já si to jen zpracoval a vystřelil. Ani jsem nijak nemířil, ale trefil jsem se přesně. Naštěstí.

Vezete si bod. Bereto ho?

Mám z toho takové smíšené pocity, protože po tom mém gólu jsme vedli a měli pak deset minut docela dobrých. Výsledek jsme mohli potvrdit, na druhou stranu domácí tam zase měli samé standardky. Navíc v devadesáté minutě kopali penaltu, takže bod musíme brát.

Byl to pro vás hodně těžký zápas?

Těžký zápas? První půli se nám moc nedařilo, z naší strany to bylo dost špatné. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale jak říkám, bod je dobrý.

Vy jste měli šest či sedm žlutých karet a k tomu jednu červenou. Domácí žlutých taky měli spoustu. Myslíte, že to byl tak tvrdý zápas?

To si nemyslím. Rozhodčí prostě dával kartu za kartou. A ta červená? Nevím. On tam lítal jako blázen… Ale sudí tu červenou dal, proti tomu nemůžeme nic říct