„Vzhledem k tomu, že máme spoustu zraněných, je pohár trošku komplikací," připomněl trenér Luboš Urban, že v neděli s Plzní vedle Hory, jemuž start neumožnila dohoda klubů, chyběli další čtyři hráči ze základu. „Na lavičce byl Linhart, pak už jsme museli vzít i tři dorostence," vysvětloval kouč na tiskovce.

Některé hráče ve středu trenéři Dynama zřejmě ušetří. „Třeba Lengyel s Plzní dohrával s velkým sebezapřením, v týdnu se musí doléčit. Pohár rozhodně nevypouštíme, chceme postoupit, nicméně příležitost dostanou mladí kluci."

Brozany v 1. kole zdolali Benešov 2:1. Že Jihočeši přijedou s hráči širšího kádru, dle manažera Sokola Brozany Jána Kudličky nějakou velkou výhodou pro domácí fotbalisty nebude. "Ti mladí kluci budou hrát jako o život, budou se prát o triko," myslí si.

Brozany zvolily jako domácí hřiště opět Lukavec u Lovosic (17), kde zaskočily v prvním kole třetiligového nováčka z benešova. Na výhře 2:1 měl velkou zásluhu Roman Potočný, který vstřelil obě branky. „I v mistráku v Chomutově patřil k nejlepším. Je však možné, že v sestavě dojde k drobným změnám, do zápasu by ale měla nastoupit většina kádru. Záleží ovšem samozřejmě na trenérovi Přemkovi Bičovském, komu dá šanci," dodal Kudlička.

Dres domácích stále nemůže obléknout Jaroslav Benda, který pyká za vyloučení z konce minulé sezony. A s jakým výsledkem by byli Brozanští spokojeni? „Samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší výsledek, hlavně ale chceme, aby se fotbal líbil divákům. Trochu nás varuje zkušenost z minulých let, kdy jsme v poháru odehráli dobré zápasy proti ligistům, ale vyšťavili jsme se v nich a pak nám v soutěži chvíli trvalo, než jsme se zase vzpamatovali," poznamenal manažer Brozan.

Lepší z dvojice Brozany – České Budějovice se ve třetím kole (6. září) utká s vítězem duelu Kolín – Bohemians Praha 1905.

V úterý Písek v poháru podlehl Příbrami doma 0:2, Táborsko jede do Tachova až za týden.

Machovec: Moje hrubka Viktorku odstartovala

Sedmadvacetiletý obránce Dynama Jaroslav Machovec v nedělním zápase I. ligy s Plzní neměl den, chybu při prvním gólu ale vzal sportovně na sebe.

Plzeň sice potvrdila svou sílu, ale doma 0:4, s tím jste asi nepočítali…

Věděli jsme, že Plzeň je silná a na to jsme se připravovali. Jenže jsme nesplnili to, co od nás trenéři chtěli. Řekli jsme si, že je musíme dorážet. To jsme neplnili. Oni měli všechny odražené balony. Tím vznikaly jejich brejky, vytvářeli si šance a z nich dávali góly. My naopak dělali vzadu hrubky a za ty jsme platili. Tu první já hned při tom prvním gólu, to hosty asi nastartovalo. Pak už se jim hrálo dobře a my dostali ještě další tři góly.

Co se tam při prvním gólu vlastně událo? Kde byla chyba?

Šlo to přes pětku, přede mnou Matěj Podstavek to „zluftoval", já na balon pozdě zareagoval, ten mi odskočil od nohy a Řezník to dorazil.

Těsně před půlí jste kopal přímák metr od rohového praporku a míč jste zatočil tak šikovně, že z toho málem byl gól. Kdyby míč místo na tyči skončil v bráně a vy jste snížili na 2:1, třeba by se zápas pro vás vyvinul líp…

Možná, že by nás to trochu nakoplo. Gól do šatny se počítá. Určitě bychom do půle nedostali třetí gól, jak se nám to pak stalo.

Točil jste to do brány úmyslně?

Mířil jsem na druhou tyč a je škoda, že to tam nespadlo.

Před startem sezony jste měl zdravotní problémy. Cítil jste nějaký hendikep?

Cítil. Byl to můj teprve druhý zápas, navíc předtím proti Liberci jsem nastoupil až v průběhu zápasu. Taky jsem si zahrál za juniorku, to je ale něco úplně jiného než liga, úplně jiné tempo. Musím ještě dotrénovat, tak od 60. minuty už jsem nemohl.

Ukázalo se, že Plzeň je asi někde jinde než vy. Neměli jste z ní ale až příliš velký respekt?

To si nemyslím. My byli nabuzeni dobře, jenže jsme to pak na hřišti takticky vůbec nezvládli.

Proti Liberci jste hráli dobře, takže vysoká porážka je pro vás asi velkým zklamáním?

Po taktické stránce jsme to vůbec nezvládli. Nedá se ale nic dělat, musíme se dát dohromady, taky zranění hráči se musí dát do kupy a věřím, že to příště bude lepší.

Takže v Brně se podobný výpadek opakovat nebude?

Je to za námi, musíme zase zvednout hlavy a do Brna pojedeme s tím, že se tam pokusíme udělat nějaké body.

Křížek: Divákům se musíme omluvit

Sice dostal od Plzně čtyři góly, přesto patřil Zdeněk Křížek v týmu Dynama k nejlepším.

Čtyři góly jste už asi dlouho nedostal, co?

To je pravda, až teď, když přijela Plzeň… Mě ale v první řadě mrzí, či spíše nás všechny, jaké góly jsme dostali. Kdyby to Plzeň trefovala do šibenice, uznáme sílu Plzně a je to. My tu její sílu samozřejmě uznat tak jako tak musíme, jak jsme ty góly dostávali, nás ale mrzí. Ve druhé minutě první gól po individuální chybě. Při třetím gólu se střelec úplně v klidu otočí mezi penaltou a malým vápnem, kolem něj pět našich lidí a nikdo to nedokáže vyřešit. Přitom jsme předtím měli šanci do šatny dát na 1:2, místo toho jsme si ale sami stihli nechat dát gól na 0:3…

Vy jste při těch gólech prakticky neměl šanci zasáhnout. Jak je brankáři v takové chvíli?

Jak už jsem říkal, všechny nás to mrzí. Hlavně kvůli lidem. Přijde plný stadion a přitom druhý poločas už se vlastně skoro ani nemusel hrát… To už se jen dohrávalo. A to je vůči lidem, kteří sem přišli, špatně. Za to se jim musíme omluvit, a to nejlíp hned v těch dalších zápasech.

Nespoléhali jste na to, že Plzeň bude poznamenaná pohárovým neúspěchem?

Myslím, že ne. My věděli, že kdyby tady u nás neuspěli, že by to mohlo mít pro ně nepříjemné důsledky. Oni mají obrovskou sílu a jsou to takoví frajeři, že ani to, že vypadli z Evropské ligy, je nijak nepoznamenalo.

Po slibném výkonu proti Liberci jste z nebes spadli hodně tvrdě na zem…

Facka je to velká, nemyslím si ale, že bychom Plzeň nějak podcenili. My věděli, že přijede hodně těžký soupeř a připravovali jsme se na něj poctivě celých čtrnáct dní, protože před týdnem v Teplicích jsme nehráli. Jenže po tom nevydařeném začátku šla veškerá taktika pryč, my museli hru trošku otevřít, a když jsme brzy nato dostali druhý gól, bylo po zápase. Ani to štěstíčko, aby nám ke konci první půle tam spadl ten odražený balon od tyčky, jsme neměli. A před půlí třetí gól nás už položil úplně.

Ačkoli jste dostal čtyři góly, minimálně dvě tři tutovky hostí jste ještě zneškodnil. Třeba střelu Tecla jste chytil až neuvěřitelně, ten už zvedal ruce nad hlavu…

Raději bych ten zákrok vyměnil za to, kdyby se mi podařilo chytit střelu Chramosty na 0:2. Ale jak říkám, musíme se z toho oklepat, jedním nevydařeným zápasem pro nás sezona nekončí. My podobnou facku můžeme chytnout i někde venku. Třeba až budeme hrát na Spartě nebo v Jablonci. Stát se může cokoli, musíme ale prostě jet dál a myslet na další zápas.