Ledenice na podzim vyřadily Stráž i Bavorovice a ve čtvrtek (17.30) se pokusí dostat přes Slavii České Budějovice  do finále.

Postup mezi čtyři nejlepší Jihočechy je pro ledenický klub dobrá reklama. „Diváci určitě přijdou. Už v sobotu jsme je zvali, ještě rozvěsím plakáty," plánoval včera trenér František Švaňa. „Na malé návštěvy my si naříkat nemůžeme!" podotkl.

Kromě exslávisty Fošuma (pracovní povinnosti) bude mít Slavoj na pohár k dispozici kompletní kádr včetně uzdraveného útočníka Winklera, jenž si v generálce s Kaplicí poranil nohu, a první  jarní kola proto vynechal. Nastoupil až o víkendu doma proti Nové Bystřici (1:2).

Nejvíce se na soupeře těší hráči v čele s Michalem Bezem, ti, kteří dříve oblékali sešívaný dres. Trenér Švaňa  má v týmu tři a přemýšlel, jakou prémii vedle večeře vypsat, aby mužstvo bylo na zápas správně nažhaveno. „Chceme udělat výsledek. Forma jako by nám sice odešla, ale kluci makají, i když na výsledcích to zatím znát není… Snad se zberchají a ve čtvrtek to prolomíme," přeje si kouč.

Slavii vůbec nevyšel vstup do jarní části I.A, ale v minulém kole ukončila v Borovanech čekání na body, vyhrála 2:1. Od Malého jezu se donesly do Ledenic zprávy o údajné slávistické marodce a výkonu brankáře Borovan, který prý svůj tým příliš nepodržel… „Slavii jsem viděl hrát doma proti Vimperku. Dobře znám dva kluky, kteří mají junior start za Třeboň, protože u nás hraje, ve středu a v pátek i trénuje. Přehled o soupeři tudíž mám," ujišťuje František Švaňa.

Michal Bez už proti Slavii několikrát nastoupil. „Ale ještě jsem ji nikdy neporazil," kroutí hlavou. I když jarní forma Ledenic není optimální, ve čtvrtek půjde na trávník s tím, že prokletí odčaruje. „Herně to není až tak špatné, ale neprosazujeme se střelecky," tvrdí zkušený hráč, jenž si zamlada vyzkoušel i dres SK Čt. Dvory.

Slavii má její bývalý kapitán dobře přečtenou. Bydlí nedaleko stadionu a v době volna ho bývalé působiště láká k návštěvě fotbalového utkání. „S klukem se chodíme na Slavii dívat," přikyvuje Michal Bez, ale do taktiky prý trenérovi ve čtvrtek mluvit nebude. „Spíš sám za sebe něco řeknu klukům. Na koho si dát bacha a tak," uzavírá.