Žádný trenér nemá rád, když se mu někdo až "přes čáru" plete do řemesla. Hulákání z tribuny na fotbalové stadiony nepatří. Trenér ví nejlépe, co po hráčích chce, co jim naordinoval, co plní, ale i třeba i neplní dobře.

K fotbalovým tréninkům patří i výchova. Trenéři dbají na slušné a férové jednání hráčů. Na mnoha stadionech najdete nejrůznější upozornění ve stylu: "Nekřičte na děti - trenéři vědí, co mají dělat."

Trénink dětí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích
Stanislav Gryc nemá u dětí rád specializaci. Dělají všechno. Důkaz je na videu

Když si projdete stadion Na Složišti v Českých Budějovicích, kde hrají své zápasy chlapci i dívky, zaujme vás okamžitě několik kreseb, které odkazují na to, že v areálu se pohybují často děti. Podívejte se do fotogalerie, pár kreseb jsme pro vás vyfotili. Na videu u tohoto článku si také můžete prohlédnout, jací slavní hráči prošli Dynamem. Ne všechny, ale kariéru některých z nich připomínají bannery přímo v areálu. V Dynamu dobře vědí, že ne každý z hráčů, který teď trénuje v areálu Složiště, bude později kopat v reprezentaci, každý z nich ale vyroste a ambicí klubu je, aby si ze sportu do dospělosti přinesl správné návyky.