Ve středu na Hluboké porazili druholigovou Jihlavu jednoznačně 4:1, když všechny čtyři góly nastříleli během vydařené dvacetiminutovky na přelomu obou poločasů.

Spokojeně se po zápase tvářil i trenér Jaroslav Šilhavý. „Hlavně ta pasáž na začátku druhé půle, kdy jsme soupeři nastříleli tři góly a měli tam ještě asi dvě nebo tři dobré příležitosti, byť jsme je nevyužili, se mi líbila,“ pochvaloval si domácí kouč. „Na začátku zápasu nám nějaký čas trvalo, než nás míč začal poslouchat,“ našel kouč ve hře svého týmu i hluchá místa.

A jak padaly góly? Těsně před půlí potáhl Krob podél levé strany a Stráský po jeho ideálním centru nekompromisně hlavou dal na 1:0. „Tak by to mělo vypadat,“ usmíval se Šilhavý. V nástupu do druhé půle po Krobově rohu Volešák pohotovým volejem dal na 2:0 a vzápětí po dlouhém Otepkově pasu na Hudsona si jihlavský Karlík prudký centr brazilského rychlíka srazil do vlastní brány na 3:0. Tři minuty nato sice po Dolejšově rohu dorazil Mešanovič hlavičku Šimáčka na 3:1, jenže hned z následné akce Stráský svůj přímočarý únik zakončil přihrávkou pod sebe na Ondráška, jenž do odkryté branky uzavřel na konečných 4:1.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě vyhráli, ve druhé půli už jsme soupeře přehrávali,“ shrnul trenér Šilhavý.

Hosté zato byli spokojeni jen do přestávky. „V první půli se hrál kvalitní a vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Tuto část jsme sehráli dle našich představ. Vše zlomil gól, který nám Dynamo vstřelilo do šatny,“ posteskl si pro webové stránky jihlavského klubu sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch. „Ve druhé půli nás už Budějovice přehrály a po gólově plodné úvodní čtvrthodině druhé půle zápas kontrolovaly,“ dodal Jinoch.

Dynamo Č. Budějovice – Vysočina Jihlava 4:1 (1:0)

Branky: 42. Stráský, 53. Volešák, 55. Karlík vlastní, 61. Ondrášek – 59. Mešanović. Diváci: 80. Rozhodčí: Jí­lek.

Dynamo: Kučera (46. Křížek) – Leština (46. Laštovka), Horejš (60. Žižka), Hunal (60. Lima), Krob (60. Koutný) – Otepka (57. Jasanský), Černák, Riegel (46. Hudson), Šíma (46. Volešák) – Sedláček (46. Ondrášek), Stráský.

Jihlava: Uvarenko – Gabriel (64. Gába), Karlík, Šimáček, Cihlář (74. Gavrič) – Veselý, Görner, Dort (76. Caha), Dolejš (67. Zelinka) – Mešanovič, Franěk (57. Simr).