Pořadatelé Hlubocké zimní ligyvšak nepodléhají panice. Prostřednictvím manažera fotbalistů Pavla Mádla ujišťují, že jsou na „boj“ připraveni.
„Rozdělíme si služby. Máme zásoby soli na umělku, traktůrek, když tak se chopíme košťat,“ tvrdí Pavel Mádl.

Na úpravu hřiště fotbalisté používají jiný druh soli než silničáři. „Je to speciální posypová sůl na umělku. Po aplikaci by měl led i sníh povolit. To by musel být obzvlášť silný mráz, kolem minus patnácti, nebo velký příval sněhu,“ tvrdí manažer.

Skupina deseti až dvanácti lidí je připravena přiložit ruku k dílu. Pořadatelé drží službu, další jsou na telefonu, v případě nouze mohou přispěchat na pomoc dobrovolníci z řad hráčů. Udělají, co bude v jejich silách, aby počasí program nenarušilo.

Největší objem sněhu odstraní ze hřiště traktůrek s radlicí. Pokud by hustě sněžilo, vyjede na plochu i mezi jednotlivými zápasy Hlubocké zimní ligy. Sněhovou nadílku už pořadatelé zažili loni. „Ten jeden příval sněhu jsme zvládli,“ vzpomíná Mádl.

Druhý ročník zahájí sobotníranní duel mezi osmnáctkou Dynama a Sokolem Kamenný Újezd, lídrem I. B třídy. „Znamená to, že od půl osmé někdo musí být na hřišti, končit se bude někdy po desáté večer. Během dne se musí služba prostřídat. Když bude třeba, jsou na telefonu další lidé a na řadu přijdou třeba ta košťata. Organizace si vyžádá nasazení, ale snad to zvládneme,“ věří manažer oddílu na Hluboké Pavel Mádl.

Prvenství v turnaji obhajuje Slavoj Český Krumlov. Pořadatelé jej nalosovali do skupiny F se Slavií České Budějovice, Olešníkem a Velešínem. „Umělý povrch na Hluboké považuji za nejlepší v kraji. Na turnaji se sejde zajímavá všechuť,“ kvituje pestré obsazení kouč Slavoje Luboš Pintér, jenž za další přednost považuje množství zápasů, které jeho tým pod zámkem odehraje. „To je dobře, protože máme široký kádr, sestavu hodně točíme.“ Zamlouvala se mu i cena za loňské vítězství – sada dresů a poukázky na nákup zboží.

Jedinou výtku myslí napůl vážně, napůl žertem. „Ve všech zápasech ve skupině jsme vedeni jako domácí, takže musíme vozit s sebou dvě sady dresů, a navíc zajistit míče na zápas. Myslel jsem, že si nás jako obhájce pořadatelé budou více hýčkat, ale opak je pravdou. Beru to jako vtip Pavla Mádla vůči mé osobě,“ usmívá se Lubomír Pintér. Na Hlubokou prý rád přijede i jako divák. Není divu, celkem se tam v pěti skupinách představí dvacítka týmů v čele s divizní Malší Roudné!