Z výhry 2:0 se radoval o rok starší Radek, 27letý Pavel tudíž před nedělním prvoligovým utkáním fotbalistů Dynama se Slováckem touží po odvetě.

Těšíte se hodně na bratrský duel?

Přijede brácha, je to pro mě tudíž hodně pikantní zápas. Jenže my tady teď jsme v takové situaci, že nutně potřebujeme bodovat. Nemůžeme se dívat doleva doprava a musíme se soustředit sami na sebe, na svůj výkon. Musíme ten zápas zvládnout.

Pokud nastoupíte, na hřišti tudíž ani bratra neznáte?

Na hřišti si to ani neuvědomíte, jestli tam proti vám stojí brácha, anebo někdo jiný. Člověk musí hrát sám na sebe. Na nic jiného nemyslí. Ostatně brácha mě taky určitě šetřit nebude. Kopat se a plivat po sobě nebudeme, ale určitě budeme chtít oba odvést poctivý výkon. A nikdo z nás neuhne.

Na podzim vašemu bratrskému souboji přihlížela celá rodina, chystá se rodinný klan i na jih Čech?

Určitě. Jak se na to všichni těšili na podzim a byli se tam podívat, tak i sem příbuzní i známí přijedou. I pro ně je ten zápas velkou událostí.

Na podzim se radoval brácha, je teď řada na vás?

Tam jsme prohráli, byť si nemyslím, že jsme byli horší. Udělali jsme ale jednu chybu, po níž jsme dostali gól. A v závěru ještě druhý. Budeme se snažit to tady napravit a věřím, že se nám to povede a že tady vyhrajeme.

Nehledě na to, že byste ty tři body už nutně potřebovali…

To máte pravdu. Dlouho už jsme nevyhráli a ten tlak na všechny z nás už je hodně velký. Na hráče i na trenéry. My dobře víme, oč hrajeme. Jde nám o to, abychom ligu tady udrželi. Proto v neděli potřebujeme nutně vyhrát.

Svou roli v konečném účtování mohou hrát i výsledky vzájemných utkání. Budete mít v hlavách, že by se hodilo vyhrát víc než o dva góly?

V první řadě budeme myslet na vítězství. Nebude to vůbec snadný zápas.

Na koho si budete muset dávat hlavně pozor? Třeba na Švancaru?

Švanci je takový nevyzpytatelný. Nikdo nevíte, co od něj v tom zápase máte čekat. Jeden hráč ale nic nezmůže, my se ale musíme soustředit na celý tým.

Slovácku bude chybět brankář Filipko. Bude to pro ně oslabení?

Já ten jeho zákrok viděl a byl zákrok přímo na červenou. Že tady Filipko nebude chytat, určitě je pro Slovácko velké oslabení. Stejně nás ale v neděli čeká těžký zápas.