V úvodním zápase letošního ročníku fotbalové I. ligy sice 29letý dirigent týmu Petr Benát proti Jablonci nastoupil, úplně fit ale nebyl. Další dva zápasy stál, doma se Slavií a v Liberci ale už opět v základu byl.

Jaké zdravotní potíže vlastně máte?
Trápí mě třísla, na vině ale jsou potíže se zády. Já tudíž dělám speciální cviky na záda, které by mě měly těch potíží zbavit. Ještě to není ideální, ale snad se to zlepší.

Limituje vás ještě to zranění ve hře?
Myslím, že ani ne. V týdnu ale občas v trénincích mívám ještě potíže. Absolvuji všechny tréninky, všechna cvičení, ale jak říkám, menší problémy tam ještě jsou. Pracuji ale na tom, a ač to asi není otázka jednoho dvou týdnů, to spíš měsíců, pevně věřím, že se postupem času zlepší.

Cítíte menší rozehranost, anebo už je to po těch třech zápasech lepší?
Proti Slavii jsem měl trošku obavu, kolik vydržím, naštěstí jsem odehrál celých devadesát minut bez nějakých potíží. Přesto ale potřebuji, abych odehrál co nejvíc minut a postupně se dostával do herní kondice.

A co po fyzické stránce? Ani tam žádný hendikep necítíte?
Řekl bych, že ne, na druhou stranu je ale něco úplně jiného, když běháte v parku a pak v zápase. Já za dva měsíce vlastně odehrál tři zápasy, ta herní praxe mi tudíž určitě chybí. Když odpočtu posledních dvacet minut v generálce, tak jsem v přípravě prakticky neodehrál ani jeden zápas. Z tohoto pohledu to tudíž není dobré, doufám ale, že těch zápasů bude přibývat.

Čím si vysvětlujete, že po dobrém výkonu se Slavií jste v Liberci tak vybouchli?
Venku nám to nejde. Jakmile přijedeme ven, nehrajeme dobře. Dostaneme se pod tlak a k tomu brzy i góly. Tak to bylo v Liberci i předtím v Teplicích.

Doma jste ale oba zápasy jak s mistrem, tak současným ligovým lídrem zvládli velice dobře.
Jenže v Liberci to z naší strany bylo hodně špatné. Doufám ale, že doma proti Baníku půjdeme s úplně jiným odhodláním. Situace nám velí zvítězit a doufám, že se nám to podaří.

Hodně bude záležet i na vás, právě vy byste měl tvořit hru.
Já to vidím spíš tak, že nás je tu hodně, co jsme ve svých klubech nehráli a snažíme se tady dokázat, že na to máme. My nejsme tým z osobností, my musíme hrát jako tým. To je naše cesta k úspěchu.

Říkáte, že váš tým netvoří osobnosti, ale řekl bych, že právě vy jste se v loňské sezoně tady osobností stal. Alespoň v očích fanoušků určitě.
Po tom špatném začátku, který jsme loni v lize měli, jsme se zvedli a vytvořili si asi i nějaké jméno. Rozhodně to ale není jen o mně, v mužstvu je spousta výborných hráčů. Ať už David Horejš, Tomáš Hunal či David Homoláč. Jsou tu i mladí kluci, co se od těch starších učí. Já si stojím za tím, že u nás to není o jednom hráči, ale o mužstvu.

Vy se bráníte roli tvůrce hry, v týmu ale máte za úkol vymýšlet akce a tvořit hru, ne?
Já se nebráním roli tvůrce hry. Bráním se tomu, že bych měl být nějaká osobnost. Každý hraje někde a já od malička hrával na tomto postu, takže jsem na to zvyklý.

Cítíte, že v neděli doma s Baníkem už nutně potřebujete vyhrát?
Situace je taková, že máme čtyři body, a byť to není tak hrozné, jako to bylo loni, je nám jasné, že musíme vyhrát. Přitom Baník je hodně silné mužstvo, ale na jaře jsme s ním tady odehráli dobrý zápas a přesvědčili se, že i Baník se dá porazit. A já doufám, že to v neděli dopadne stejně.