Trenér Olešnice Martin Havel se proto vyjádřil pro Deník k incidentu, za který Michal Silmbrod inkasoval od disciplinárky OFS ČB dvouletý zákaz činnosti.

Což je mimochodem ještě o rok víc, než nedávno dostal mládežník Motoru Č. Budějovice, jenž se dle šetření hokejového svazu snažil ovlivnit výsledek extraligového zápasu juniorů v Litvínově!

Rozhodčí Petr Šťastný se ohradil proti článku v pátečním Deníku, nicméně když dříve v zápise o utkání líčil prohřešky potrestaného hráče, de facto se shodl s trenérem hostů. „Napadl našeho hráče, který dostal zezadu ránu do hlavy. Když spadl na zem, kopl ho do ruky," líčí Martin Havel, jenž z lavičky viděl prý situaci zcela jasně: „Stalo se to v rohu velkého vápna a nikdo z hráčů přede mnou v tu chvíli nestál."

Michal Silmbrod obdržel  červenou kartu za penaltový faul na Lukáše Lenka. V následné skrumáži si hráči dle Havla vyříkávali mezi sebou, co se stalo. Michal Silmbrod udeřil Petra Fialu a trenér byl prý rád, že svůj tým ukočíroval a konflikt nerozhořel v hromadnou rozmíšku:  „Šlo o jasné napadení."

Všichni tušili, že derby Nových Hradů s Olešnicí může být vyostřené, tvrdé a nervózní. „Situace to byla hodně nepříjemná. I po zápase to bylo, myslím, úplně zbytečně vyhrocené," mračí se Martin Havel, jenž prý zažil podobný incident v kariéře poprvé. „Tohle je na můj žaludek až příliš. Strkanice, to ano, ale aby někdo napadl protihráče, navíc v rozhodnutém zápase, to jsem viděl poprvé… A to mám v nižších soutěžích, ať v Rakousku, nebo u nás, hodně odehráno," podotýká Martin Havel.