Hodně sledovaný zápas se hrál v Dřítni. V přímém souboji o první místo Trhové Sviny zvítězily a stráví zimní přestávku v čele skupiny A. Zástupci Českobudějovicka se seřadili za sebou, Dříteň i nováček z Plané hledí Spartaku Trhové Sviny na záda s dvoubodovou ztrátou.

Z podzimní bídy nevybočil v letošní derniéře Temelín, který získal všeho všudy jen bod, a pro jaro je tak jasným kandidátem na sestup.

V další skupině (D) Ševětín završil vydařenou půlsezonu v domácím derby s Dolním Bukovskem. I když přišel o dvoubrankové vedení, udržel se v čele s největším počtem nastřílených gólů v celé I.B. Ledenice jsou druhé jen vinou horšího skóre, třetí Bukovsko a čtvrtý Lišov ztrácí bod – na jaře je, nač se těšit!

SEDLEC – Č. KRUMLOV 1:3. Stanislav Šindelář, předseda a trenér Sedlce: „Zápas jsme nezačali špatně, ujali jsme se vedení, ale soupeř rychle vyrovnal. Po druhém inkasovaném gólu jsme se snažili hrát ve druhé půli víc dopředu, hlavně v posledních dvaceti minutách. Prostřídali jsme, chtěli alespoň vyrovnat, bohužel nepodařilo se… V poslední minutě nastaveného času jsme udělali penaltu a obdrželi třetí gól. Čeká nás pauza, během které se pokusíme kádr posílit, vrátí se nám někteří marodi a připravíme se na jaro."

DŘÍTEŇ – T. SVINY 2:3. Tomáš Slepička, (hrající) člen výboru Dřítně: „Prohrávali jsme; soupeř byl běhavější, důraznější, což nám dělalo problémy. Sice jsme do poločasu zápas otočili, vedli jsme 2:1 a v kabině si řekli, co hrát, ale nastoupili jsme a dělali věci úplně obráceně! Soupeř nás přehrával, srovnal na 2:2. Chvíli po gólu došlo k vyloučení našeho hráče Milana Kovaříka. Už jsme se jen bránili, odkopávali a v 82. min. jsme dostali gól na 2:3. Za druhý poločas jsme si zasloužili prohrát, byli jsme špatní. Jednou to přijít muselo, škoda, že to bylo v posledním zápase. Soupeř hraje opravdu dobře."

Zdeněk Bebčák, vedoucí  mužstva T. Svinů: „Bylo to super. Po třech herně nevydařených zápasech se dostavila disciplína. Hráči plnili, co jim trenér řekl, a taky jsme se dostali do vedení.  Do poločasu ale Dříteň nejdřív vyrovnala z penalty a vstřelila ještě druhý gól. Domácí se vlastní nedisciplinovaností připravili o lepší výsledek. Kolář vyrovnal a  Chromčák vstřelil vítězný gól. Díky tomu přezimujeme v čele tabulky a pro kluky je to impulz k přemýšlení o návratu do I.A, i když je to ještě daleko. Záleží jen na nich… Rádi jsme vezli z Dřítně tři body, protože je to kvalitní soupeř a jeden z týmů, které promluví do bojů o postup."

K. ÚJEZD – FRYMBURK 1:4. Vojtěch Brozman, trenér K. Újezda: „Chtěli jsme si udělat dobrou náladu před dokopnou, ale Frymburk byl od začátku nebezpečnější, důraznější. Naši kluci si šli zahrát fotbal, bez bojovnosti a nasazení. Od 43. min. jsme prohrávali 0:1 po úplně zbytečné chybě, druhý gól z mého pohledu malinko vypadal na ofsajd. Snížili jsme krásnou střelou Šebelky z 20 metrů, myslel jsem si, že se dostaneme do zápasu, ale hned za minutu to bylo 1:3 a bylo po nás. Nezbývá, než Frymburku pogratulovat k vítězství. Druhá půlka podzimní soutěže nám vůbec nevyšla."

NEMANICE – H. PLANÁ 4:1. Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Soupeř hrál docela dobře, nemá špatný manšaft, akorát neproměnil šance – dvě jasné tutovky chytil brankář. Proti Trhovým Svinům byl vidět rozdíl, kluci soupeře trochu podcenili, neměli takové nasazení, ale v klidu zápas zvládli. Ke konci jsem vystřídal pět lidí, gól jsme dostali v 90. min. z penalty."

ZLIV – MALONTY 7:0. Karel Jindrle, předseda a trenér Zlivi: „Hosté přijeli v devíti, snad ani hrát nechtěli. V 65. min. řekli, že mají tři zraněné hráče, hra stejně neměla hlavu ani patu. Přijel odevzdaný soupeř a za stavu 0:7 mi přišlo, že to zabalil, aby nedostal ještě větší příděl, utkání bylo předčasně ukončeno. Zahráli si kluci z dorostu, jinak utkání měřítko nesneslo, bylo to nešťastné.  Před dokopnou jsme si chtěli zahrát lépe."

PLANÁ – KAPLICE B 4:0. Lubomír Pintér, místopředseda Plané: „Myslím, že to bylo povinné vítězství, i když jsme horko těžko dali dohromady dvanáct lidí. Nastoupili i ti, kteří jinak nehrají, a zvládli jsme to. Fujdiar zase exceloval. Hned v první minutě dal parádní gól, druhý dal patičkou, taky neuvěřitelně… Ládík prostě nestárne. V poklidu jsme završili podzimní sezonu a po utkání jsme měli krásnou dokopnou. Hosté mi připadali po druhém gólu trochu rezignovaní. Děkujeme funkcionářům Boršova, že nám vyšli vstříc a umožnili nám, aby se hrálo u nich, protože naše hřiště je ve špatném stavu. I díky nim se hrál na dobrém terénu dobrý fotbal."

TEMELÍN – KLUKY 1:5. Miloslav Beránek, předseda Temelína: „Ani poslední zápas podzimu nám nevyšel. Jako tradičně jsme dostali brzy gól, ve 13. min. hosté přidali druhý. Opakoval se scénář minulých zápasů, kdy se již mužstvo nedokázalo vzchopit. Hosté ve 36. a 40. min. přidali další dvě branky a poločas skončil 0:4. Hned ve 47. min. jsme obdrželi pátý gól. Mužstvo se pak částečně zvedlo a Maruška v 52. min. snížil. Zmarem letošního podzimu byla i neproměněná penalta. Na tento historicky nejhorší podzim chceme co nejrychleji zapomenout a udělat vše pro to, abychom jaro odehráli se ctí, i kdyby  se mělo spadnout do okresu a měli jsme začít budovat nový manšaft."

N. VČELNICE – LEDENICE 0:0. Petr Vítovec, trenér Ledenic: „První poločas se odehrával převážně mezi vápny. Domácí byli aktivnější, nastřelili tyč a gólman Mičan jim chytil samostatný nájezd. Nám se první poločas herně moc nepovedl, žádnou gólovou šanci jsme si nevytvořili . Druhou polovinu utkání jsme zvládli , měli jsme příležitosti, ale ani my jsme kýženou branku nedali. Pozornou hrou jsme soupeře do ničeho nepustli, takže výsledek je spravedlivý. S umístěním po prvním jarním kole je spokojenost, jen obdržených branek je mnoho, na tom musíme v přípravě zapracovat."

K. ŘEČICE – LIŠOV 4:1. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „K zápasu jsme nastoupili bez čtyř hráčů základu a bylo to na naší hře znát. V první půlhodině jsme působili zakřiknutě, domácí nás přehrávali důrazem, rychlou rozehrávkou, což přinášelo chyby v obranné činnosti, a přišel zákonitě trest v podobě dvou laciných gólů. Naše ojedinělé brejky vyšly do ztracena, dvoubrankový rozdíl byl o poločase pro nás milosrdný. Druhý poločas začal z naší zlepšenou hrou, dostávali jsme se častěji do nadějných šancí, ale v 50. min. přišla další naše chyba, o deset minut později už domácí vedli 4:0. V 62. min. korigoval Kočvara gólem z penalty, zbytek zápasu si domácí pohlídali. Celkový dojem ze zápasu mám rozpačitý, na konci podzimu jako by nám došel dech. Obdržet ve dvou zápasech osm gólů, to je i na mé gusto dost. Čelo tabulky je vyrovnané, boj o postup, zdá se, bude vyrovnaný."

ŠEVĚTÍN – DOLNÍ BUKOVSKO 2:2. Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „Bylo to vcelku vyrovnané utkání. Hosté mají mladší tým, a tak jsme čekali, že budou běhat, bojovat. Předpoklady se v tomto ohledu naplnily. My jsme chtěli být chytřejší, fotbalovější a dát nějakou branku, což se nám dvakrát podařilo, bohužel jsme ale nezvládli závěr utkání. Mrzí nás to, ale soutěž je dlouhá a do jara půjdeme na dobré pozici."

Tomáš Ardamica, trenér D. Bukovska: „Vzhledem k tomu, že jsme ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávali, ten bod bereme, ale nakonec  mohly být všechny tři! Myslím, že bod je zasloužený, prohrát jsme si nezasloužili."