Jihočeši vezli domů nerozhodný výsledek 1:1, a přestože důvody k nespokojenosti tedy na jejich straně nebyly, menší výhrady sportovní manažer a šéf nového realizačního týmu Martin Vozábal měl. „Zápas jsme zvládli dobře, což mě těší. I když mě na druhou stranu mrzí, že jsme nevyhráli," říkal po zápase. „Vyhrát jsme si totiž zasloužili, měli jsme na to dost šancí," podtrhl a připomněl dvě nastřelené tyče a neproměněnou penaltu (z ní Deli poslal míč do břevna).

Ještě více než neproměněné brankové příležitosti Martina Vozábala mrzela zranění dalších dvou hráčů. „Snad budou brzy zase fit," přál si a upřesnil, že Machovec byl zraněn při penaltovém zákroku. „Věřím, že to pár dní klidu spraví. Horší je to ale u Benáta, tam jde o svalový problém a až vyšetření ukáže víc. Snad to nic vážného nebude, protože nevím, co horšího by po zranění Haška, Wermkeho a Lengyela nás ještě mohlo potkat. Už toho bylo dost," křižoval se.

Rozmrzel ho také obdržený gól. „Dostali jsme ho po standardní situaci, a to je vždycky mrzuté. Na druhou stranu ale dobře vím, že uhlídat ve vzduchu Doška je složité," byl si Vozábal dobře vědom, že proti domácímu dlouhánovi to jeho strážci snadné nikdy nemají.

Na pravém kraji obrany si odbyl zdařilý debut testovaný Martin Hála. „Pamatuji si ho ještě z Olomouce a potvrdil i dobré reference, které jsem o něm měl z Nitry. Rozhodně by mohl být alternativou za Haška, zájem o něj máme. Věřím, že i s Olomoucí bychom byli schopni se domluvit. Jediným zádrhelem je to, že zájem o něj projevil i jeden klub ze zahraničí a záleží tudíž na tom, zda zahraniční zájemce nabídku potvrdí," sdělil Deníku Vozábal s tím, že do dneška by mělo být ohledně možného příchodu Martina Hály jasno.

Kalod opět zaskočil ve středu obrany. „A znovu tam zahrál dobře a potvrdil, že pro post stopera má předpoklady. Nevím, zda to uslyší rád, ale dle mého soudu to je post, který se pro něj do budoucna zdá být ideální," usmíval se kouč Dynama.

Herzán dal krásný gól. „Celá akce, která jeho střele předcházela, byla vydařená. Kluci, co mu to na střelu připravili, odvedli výbornou práci. Jeho ukázková rána to završila."

Vzhledem k plné marodce nabírají na intenzitě jednání o možném doplnění týmu. „Není to jednoduché, i ty kluby, s nimiž jednáme, si daly čas na rozmyšlenou. Přesto bychom si přáli, aby bez ohledu na to, zda se dohodneme s Martinem Hálou, minimálně jeden ligový fotbalista přišel. Do pátku bychom rádi měli v této věci jasno," uzavřel Vozábal.

A nemluvil do větru, protože už v úterý první posilu trenéři uvítali – po obránci Martinu Hálovi, o jehož příchodu jako první Deník jižní Čechy informoval již v sobotním vydání, míří na jih Čech dvacetiletý záložník Martin Hurka z pražské Slavie. Jedná se o nadějného fotbalistu, jenž by se na kraji záložní formace mohl stát vítanou posilou a zvýrazněním útočné síly A-týmu Dynama v jarní části II. ligy.

Martin Hurka za Slavii odehrál v I. lize 26 zápasů, v nichž dal tři branky. „Za Slavii jako velký talent debutoval již v dubnu 2010, kdy mu bylo čerstvých sedmnáct let," zmiňuje klubový web Dynama, dle něhož vedení budějovického oddílu má v hledáčku ještě dalšího hráče s ligovými zkušenostmi, s nímž také v současné době jedná.

V pátek hraje Dynamo přípravu s Táborskem (14 Složiště), už ve středu se strakonická farma na Složišti střetne s Českým krumlovem (18).

Krutá prohra, stýskal si Petr Frňka

Fotbalisté FC MAS Táborsko prohráli v neděli v Mladé Boleslavi 0:4, výsledek ale dle trenéra Petra Frňky dění na hřišti neodpovídá. „Prohra 4:0 je dost. Výsledek však absolutně neodpovídá výkonu a dění na hřišti. Taková prohra je pro nás vážně dost krutá!!! Radost mi to rozhodně nedělá, ale popravdě řečeno, osmdesát minut jsme byli Boleslavi minimálně vyrovnaným soupeřem," vrtěl hlavou kouč Táborska. „V posledních deseti minutách jsme v závěru sestavu prostřídali, ztratili jsme kompaktnost ve středu pole a inkasovali jsme třetí a čtvrtou branku. V těchto chvílích nás soupeř přehrál. Soupeř nás v utkání velice tvrdě ztrestal za nepřesnosti a chyby. Vím, že to bude znít zvláštně, ale v utkání jsme místy vypadali lépe než Bolka, měli lepší přechod do útoku, lépe jsme kombinovali. Nicméně branky dával jen soupeř. Fotbal se však rozhoduje v šestnáctkách a my jsme nebyli narozdíl od soupeře efektivní v zakončení. Boleslav měla v první půli tři situace a dala jeden gól. My jich měli víc a nedali jsme žádný. Z tohoto pohledu tedy vyhrála zaslouženě. Málokdy hodnotím výkon mužstva pozitivně, když se takto vysoko prohraje. Hráli jsme ale jinak skutečně velmi dobře. Těžko se však smířím s tím, že jsme první dvě branky dostali především díky naší nekoncentrovanosti. Po rozehraných standardkách, to je k zlosti. Bohužel to není poprvé. Vadí mi, že soupeř rozehrává standardní situace a my jsme otočeni zády k míči a nejsme koncentrovaní. Ty situace se daly a měly rozhodně zvládnout!!! Ano, dostali jsme čtyři branky a musíme si to rozebrat. To musíme zlepšit už v pátečním utkání proti Dynamu České Budějovice, v sobotu nás ještě čeká Převýšov. V utkání s Boleslaví se zranil Marián Štrbák. Uvidíme, jak to bude vážné. Soupeř mu prošlápl kotník. Aleš Kočí nehrál pro virózu."