Ty na Složiště přiveze zkušený trenér Jindřich Dejmal. Také tady bude výkop utkání v sobotu ráno v 10.15 hodin.

Ani juniorka Dynama, ani karlovarští Buldoci nepoznali na jaře hořkost porážky, budějovičtí mladíci navíc o Velikonocích přivezli z Prahy první jarní vítězství, když vyhráli na hřišti ambiciózního Vltavínu 3:2, přestože ještě pětadvacet minut před koncem prohrávali 0:2!

„My byli v první půli ustrašení, a tak jsme si o přestávce v kabině vše pořádně vyříkali a ve druhé půli hráli kluci jako vyměnění,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch. „Byť domácí po hodině hry zvýšili na 2:0, hned tři minuty nato Šibčič trošku šťastně dali kontaktní gól a rázem se vrátili do zápasu,“ uvedl budějovický kouč.

Ten za stavu 2:1 poslal naráz na hřiště Reina a Klavíka, oba hru oživili. „A Klavík dvěma góly v deseti minutách výsledek otočil,“ vyzdvihl Lerch.

Probuzení střelce?Právě na téma Klavík si Deník povídal s koučem B–týmu Dynama už po minulém zápase doma s Kr. Dvorem, kdy písecký odchovanec v závěru spálil velkou šanci. „Je to v psychice,“ řekl tehdy Lerch a dodal, že podle něj je to vše věcí jednoho gólu. „Jakmile ho Adam dá, začne si zase věřit,“ měl pochopení pro mladého útočníka, jenž přišel do Dynama ze Slavie s vizitkou nadějného kanonýra.

Stejně mluvil i po zápase na Vltavínu. „Věřím tomu, že Adama ty dva góly, co teď dal, nakopnou a že se chytne,“ zadoufal.

Na zápas s K. Vary se Lerch těší. „Přijede zkušené mužstvo, které na jaře taky ještě neprohrálo a které je vedené neméně zkušeným trenérem. Nečeká nás lehký soupeř, ale klukům věřím,“ řekl. „Výhra na Vltavínu má velkou cenu, jenže ji potřebujeme doma potvrdit. Ve vyrovnané tabulce je každá ztráta znát. Chceme vyhrát,“ uzavřel Jiří Lerch.

Dejmal se těší

Na sobotní duel se těší i kouč soupeře. „Hlavně kvůli tomu, že budu doma o den dřív,“ podotkl Jindřich Dejmal, jenž to má ze Složiště do svého domku na Pohůrce pár stovek metrů. „Přijedu už v pátek večer, jinak jezdím až v sobotu.“

Těšil se prý i na zápas, jenže minule s Plzní se mu vykartovali hned dva klíčovi hráči defenzivy. „Oslovič, jenž hrával ve Strakonicích, i Vondráček jsou pro nás hodně důležití hráči. A na rozdíl od juniorek, které si mohou pomoci někým ze širšího kádru áčka, my nemáme kam sáhnout,“ smutnil ostřílený trenér, jenž vedl celou řadu týmů i v I. lize.

Sílu B–týmu Dynama uznává. „Vím, že oporou je Homoláč vzadu, kolem něj je řada šikovných mladíků,“ podtrhl.

Všemi deseti by prý na Složišti bral i remízu. „Na podzim u nás to skončilo 1:1, když Křížek v poslední minutě chytil penaltu. Bod bychom brali i teď,“ potvrdil Dejmal.