V Písku si v sobotním zápase odbude domácí premiéru trenér Karel Musil, jenž poté, co vystřídal u kormidla píseckého A–týmu Zdeňka Starobu, poprvé vedl tým už minulý víkend v Ovčárech.

Debut to byl určitě úspěšný, protože ze hřiště dosud neporaženého soka si jeho svěřenci vezli bod za remízu 0:0. „My sem nejeli prohrát, s bodem jsem určitě spokojen,“ prohlásil po utkání nový písecký kormidelník, jehož asistenty byli jmenováni Ladislav Bernát a Jaroslav Kostka (trenérem brankařů se stal exbudějovický Václav Mikšíček).

„Naši hráči k duelu v Ovčárech přistoupili velmi odhodlaně a zodpovědně. Dodržovali taktické pokyny a je velká škoda, že jsme nevyužili žádnou z vyložených šancí, které jsme si připravili,“ řekl Musil, jenž před příchodem do Písku vedl juniorku Dynama.

Nový písecký trenér věří, že kvalitní výkon jeho mužstva v Ovčárech bude odrazovým můstkem i do dalších zápasů. V tom nejbližším z nich se písečtí fotbalisté střetnou v sobotu doma s Varnsdorfem. „Z Ovčár máme nějaká zranění, snad to nebude nic vážného,“ doufá Karel Musil.

Juniorka Dynama minulý víkend na Vyšehradě, který v tu dobu byl v tabulce III. ligy poslední, neuspěla a vracela se domů nejen bez bodů, ale i s tříbrankovou nadílkou. Podle trenéra Jiřího Lercha sice celek Vyšehradu určitou kvalitu má, přesto pro něj osobně prý porážka 3:0 byla velikým zklamáním. „My měli tři dobré příležitosti vstřelit gól, ale ani jednu z nich jsme neproměnili,“ zmínil mj. i možnosti Mariána Timma a Jana Svátka, kteří z dobrých pozic trefili jen boční síť.

„Po slibném průběhu první půle jsme v začátku druhého poločasu dostali dva slepené góly a soupeře tak posadili na koně,“ stýskal si Lerch.

Před týdnem mladíci Dynama jeli na hřiště posledního týmu tabulky, v sobotu před obědem je pro změnu čeká na Složišti duel rezervou Jablonce, která třetí ligu vede! „Příliš hráčů z áčka Jablonec nenasazoval, ale těžko soudit, jak to bude teď, kdy má liga přestávku,“ přemítal kouč Dynama B.

Ten naopak už má o prvoligových pendlech jasno. „Měli bychom mít k dispozici gólmana Křížka a dále Leštinu, Mezlíka a Dolejše,“ vypočítává Jiří Lerch. „Věřím, že jsme schopni zopakovat dobrý výkon z duelu proti Žižkovu a že uspějeme i s Jabloncem.“