Ale ještě než první žena Srubce Zuzana Vyhnálková zahájila klání čestným výkopem, gratulovalo se jubilantům –  František Malý oslavil pětasedmdesátiny, Manfrédu Schubertovi bylo sedmdesát.

Oslavenci se sešli u jednoho stolu s dlouholetým předsedou fotbalistů Jiřím Týmalem, a tak není divu, že se vzpomínalo: „Hřiště jsme budovali vlastníma rukama, založili je roku 1966, a jak to bývá, začínali jsme od nejnižších soutěží."

Vrabci na srubeckých střechách si cvrlikají, že nejlepšího současného hráče  Slavoje, stopera Tomáše Kroupu, lákají do svých řad Borovany. „U nás odvedl své, přístupem i výkony šel ostatním příkladem. Byl to jeden z mála poctivců. Může hrát lepší soutěž. Bránit mu nebudeme," zaznělo v zákulisí .

Lépe než spolehliví obránci většinou uvíznou v paměti fotbalisté s darem střílet góly. „V minulosti tady působila řada dobrých hráčů," přikyvuje Jiří Týmal. S Františkem Malým se shodnou, že tím vůbec nejlepším byl zřejmě Václav Skřivan, jenž zářil v 60. letech, kdy dojížděl za fotbalem ze Suchého Vrbného. „Jeho oblíbené bylo: Když to máš v klepetu, tak je to sranda!" smějí se bývalí spoluhráči.

Turnaj přinesl zjištění, že srubecký fotbal nad stále ještě čerstvým sestupem svých hochů z I.B třídy nezoufá. Naopak už spřádá plány do okresního přeboru. Slavoj skládá nový tým, zájemci prý mají dveře otevřené. „Hledáme lidi, kteří se chtějí fotbalem bavit. Hlavně, aby chodili! Nejlépe dorostenci, kteří třeba nenajdou uplatnění jinde," vzkazuje předseda Václav Bouřil.

A co fanoušci, často bývalí hráči? Na klubové barvy nezanevřou, osud jejich následovníků jim není lhostejný. František Malý má jasnou představu – jako divák leccos odpustí, když vidí, že hrají srdcem. „Nemusí tu být vynikající fotbalisté, ale mám rád, když jsou to bojovníci a  hrají s chutí!" Patriot Manfréd Schubert doplní: „Pokud budou Srubečtí, tím lépe…"

Na turnaji se představily tři týmy: Dolňáci, Horňáci (vzájemný duel skončil 3:2 pro Dolňáky) a společné mužstvo  sponzorů, obecního úřadu a hostů, za který si zahráli předseda OFS ČB Jiří Kureš, bývalý ligový sudí Petr Řehoř nebo brankář Bavorovic Petr Smejkal. Člen zastupitelstva obce zatím odolává nabídce, aby hájil srubeckou branku. „Ještě příští sezonu chce zůstat v Bavorovicích," tvrdí předseda Václav Bouřil. Slavoj tak zůstává bez gólmana.

O pohár starostky –  konečné pořadí: 1. OÚ a sponzoři, 2. Dolňáci, 3. Horňáci.