Vy osobně už jste zimních soustředění absolvoval spoustu, takže asi i tady vše probíhá dle známých not…

Máte pravdu, že to bývá všude stejné. Ne snad, že by to byly nějaké galeje, nicméně zimní příprava je vždy o makání. Tady tomu není jinak.

Můžete být trošku konkrétnější?

Hned první den jsme si byli venku zaběhat, pak jsme byli v posilovně. Fyzickou přípravu děláme taky na hřišti, kde nám trenéři vymezí nějaká pracoviště.

Jaké jsou tu možnosti regenerace?

V tomto směru je Třeboň fantastická a my toho, že jsme v lázeňském městě, velice rádi využíváme.

Prý vás docela baví jezdit na vodním toboganu?

To máme v rámci regenerace, že si tam můžeme jít sklouznout. Já se ale bojím, abych tam při své délce v nějaké zatážce neuvízl. Navíc my jsme večer většinou tak unaveni, že padneme na pokoj a hned spíme.

Prý jste měl nějaké zdravotní problémy. Už je to v pořádku?

Trošíčku mě bolely přitahovače, to možná ale asi bude už tím mým věkem… Věřím, že to ale bude dobré.

Jak hodnotíte vaše dosavadní výsledky v přípravě?

Každá příprava je důležitá, nějaký obzvláštní zřetel na výsledky v tomto období však brát nelze. Mužstva jsou v plném tréninku, navíc nastupují v různých sestavách. My teď třeba s Příbramí hráli proti béčku, a přitom to nebylo tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Předtím jsme zase hráli proti silné Plzni, takže ty výsledky se těžko dají srovnávat. Hlavně jde o to, abychom se dobře připravili na jaro.

Zmínil jste váš zápas se silnou Plzní, po neděli vás čekají i Slavia a Sparta, pak Salcburk a Linec. Je dobře, že máte tak silné soupeře?

Tak to nevím. Na to nám dá odpověď až první zápas doma s Teplicemi. Zápasy to jsou ale těžké a soupeři kvalitní, na škodu by to jistě být nemělo.

A co účast v Tipsport lize? Mrzí vás, že jste vypadli?

Zda mrzí? To je těžko říct. My dvakrát vyhráli a jednou prohráli, skončili jsme druzí a nepostoupili. Což je škoda, ale jak jste to naťukl, je tu celá řada jiných a hodně kvalitních soupeřů, takže v tom nevidím žádný problém.