Kdy naposledy jste dal v mistrovském zápase tři góly?

Naposled? Teď na jaře proti Karlovým Varům, kdy jsme tady s nimi vyhráli 6:2.

Teď ale ty tři goly asi pro vás mají větší cenu…

Samozřejmě, dneska to byly vítězné góly. Navíc proti hodně silnému soupeři. Prohrávali jsme 0:1, a když jsme vyrovnali, v půli jsme si řekli, že nic ztraceného není. Mně tam naštěstí po přestávce padly dva góly a vyhráli jsme.

Ale konec zápasu byl ještě hodně dramatický!

Byla velká škoda, že hned poté, co jsme dali na 3:1, jsme dostali gól, protože hosté se tím vrátili do zápasu. Kdyby pak ale Filip Rein místo tyčky dal čtvrtý gól, určitě bychom to už v klidu dohráli.

V některých momentech vás výrazně držel i Křížek v bráně.

Kříža byl výborný, fantasticky tam vychytal dvě střely. Musíme mu poděkovat, i díky němu taky máme ty tři hodně cenné body.

A taky díky těm vašim třem brankám, ne? Jak jste je vy sám viděl?

Naprvní gól mi přihráli vlastně hosté sami. Ten jejich bek si tam míč špatně zpracoval, a protože já se ve vápně tak trošku zapomněl, vzal jsem za to a jediné, co mě napadlo, bylo do balonu kopnout bodlem. Jak se ukázalo, byla to naštěstí správná volba…

Potom už to bylo jako přes kopírák: dlouhý míč, vy jste utekl a dal gól…

Na druhý gól mi přihrál Rosťa Bakala, ale ten třetí si teď nějak nevybavuju. Ale už vím, to byl dlouhý odkop, tuším od Sádla (Ondřej Sajtl – pozn. red.), já si míč jen přehodil na levačku a vypálil.

Všechy tři góly jste dal k zadní tyči. To je nějaká specialita?

Kope se mi tam líp než na tu přední tyč. I na tréninku to zkouším, aby to šlo křížem.

Ve středu derby na Složišti

Fotbalisté FC Písek ještě neztratili v ČFL ani bod a po šesti kolech kralují soutěži. Juniorka Dynama je ve III. lize pátá, ale doma všechna svá utkání vyhrála a naposledy ve vzrušujícím utkání přehrála na Složišti i silné Ovčáry.

Středeční jihočeské derby, ve kterém se v tréninkovém areálu Dynama na Složišti od 17 hodin střetne domácí juniorka s Pískem, tudíž slibuje dobrý fotbal a zajímavou podívanou.

Derby sice nemívá favorita, nicméně fotbalisté FC Písek, které začátek sezony zastihl v nevídané herní pohodě, určitě budou chtít svou formu potvrdit i ve středečním prestižním utkání. Trenér Karel Musil ale i po sobotním drtivém vítězství 4:0 nad Královým Dvorem se snaží přílišný optimismus brzdit. „Čeká nás teď velice těžká série, v níž během patnácti dnů budeme hrát pět zápasů,“ varoval v rozhovoru pro Písecký deník.

V Písku hraje celá řada hráčů, která Dynamem prošla (jen namátkou třeba Vršecký, Mašát, Skopalík, Pravda, Pivoňka či Hrbáč), navíc i trenér Musil převážnou část své hráčské i trenérské kariéry prožil právě v Dynamu, takže o motivaci má třetiligový lídr postaráno. „Dynamo porazilo Ovčáry, takže lze očekávat, že na zápas přijde hodně diváků a že derby bude mít dobrou atmosféru,“ míní Musil. „Věřím, že na půdě soupeře nezklameme a potvrdíme tam svou současnou dobrou výkonnost,“ doufá kouč vedoucího celku III. ligy.

Jenže uspět na Složišti není jednoduché. To poznaly v sobotu i Ovčáry. „My věděli, že přijede výborný soupeř, a ten tady svou kvalitu maximálně potvrdil. První půli nás hosté přehrávali, ale důležité bylo, že jsme ještě do půle dokázali vyrovnat,“ pochvaloval si po sobotním dramatu trenér budějovické juniorky Jiří Lerch.

Ovčáry byly i ve druhé půli fotbalově lepším mužstvem, na výborného Křížka v bráně však vyzrál jen exligista Róth, a protože naopak Kaňák přidal ke své trefě z první půle i po pauze další dva góly, zůstaly tři body na Složišti. „Vsadili jsme na brejky, a to nám vyšlo,“ radoval se Lerch. Ocenil pochopitelně hlavně Michala Kaňáka, jenž dal všechny tři góly. „Je to brejkový hráč, potvrdil to úplně skvělým výkonem,“ nešetřil chválou na adresu rychlonohého útočníka.

„Měli jsme i štěstí, šli jsme mu ale naproti. Mohli jsme dát i další góly,“ zmínil Lerch střely Klavíka a Reina do tyčí.

Vydřeným vítězstvím si budějovičtí mladíci upevnili své postavení v tabulce a jistě si i patřičně zvedli zdravou sebedůvěru. To trenér Lerch před středečním duelem s lídrem ČFL považuje za důležité. „Písek je ještě těžším soupeřem než tady byly Ovčáry, ale využijeme i některé kluky z áčka. Chceme uspět,“ ujistil Lerch, jenž počítá s Křížkem, Stráským, Rieglem, Nitrianským, Rakovanem a Klavíkem.