Ve druhém poločase středeční přípravy fotbalistů Dynama Č. Budějovice s Brnem v Písku (2:1) se na hřišti v černobílém dresu objevil i třiadvacetiletý středopolař Lukáš Schut.

Ačkoli bylo vidět, že v mužstvu se teprve rozkoukává a na své nové spoluhráče si spíše zvyká, neodehrál špatný zápas. Spokojen s novou akvizicí byl i trenér Pavel Tobiáš, jenž Deníku potvrdil, že se vší pravděpodobností mostecký odchovanec na jihu Čech zůstane. „Jsem rozhodnut, chci si ho nechat. Zřejmě na hostování, pak by se vidělo, co dál. Už hodně dlouho ho sleduju a mohu říct, že je to typ hráče, který mi vyhovuje,“ poznamenal trenér Dynama na adresu fotbalisty, jenž byl v druholigovém Mostu kapitánem.

Před sobotním přípravným zápasem Dynama s Jihlavou na Hluboké (16) Lukáš Schut odpovídal na dotazy Deníku.

Kdy vás Budějovice oslovily a jak jste možnost jít sem přijal?
Především musím říct, že mě ta nabídka Budějovic velice potěšila. Je to první liga, ta se neodmítá. Jako první se mi ale ozvala Čáslav, takže jsem tam v pondělí jel a absolvoval tam i první trénink. Po tréninku mi volal z Mostu pan Salač a sdělil mi, že je možnost jít na testy do Budějovic. Jak už jsem říkal, to jsem samozřejmě uvítal.

A hned jste sebral a jel sem?
Vlastně ano. Dorazil jsem už v pondělí večer, ubytovali mě tu a druhý den už jsem se ráno hlásil na tréninku.

Vaše první dojmy?
Je vidět, že všechno tady má kvalitu. Prostě, že je to tu prvoligové. Ať tréninkové centrum, nebo stadion. Taky tréninky jsou super, i kluci dobří. Zatím spokojenost.

Znal jste nějak víc někoho z hráčů Dynama?
Nikoho. Snad trošku brankáře Pavla Kučeru, který je od nás z Litvínova.

Vy jste rodilý Severočech?
Jsem z Mostu, kde jsem taky jako kluk začínal i s fotbalem. Jako dorostenec jsem byl v Blšanech, za chlapy ale pořád jen v Mostě. Nikde jinde.

I premiéru v I. lize jste měl v Mostě?
Přesně tak. Ligu jsem si zahrál jak za trenéra Ščasného, tak potom i za pana Žáka. Zůstal jsem v Mostě i poté, co jsme sestoupili, a odehrál tam celou sezonu ve druhé lize.

Máte za sebou i první zápas za České Budějovice. A ten se vám v Písku proti Brnu docela povedl, ne?
Já si myslím, že to nebylo tak špatné. I když bylo samozřejmě vidět, že jak my, tak Brno jsme v plné kondiční přípravě, že ty nohy trošku tvrdly. Navíc Brněnští do druhé půle postavili asi tu trošku lepší sestavu a možná bylo i vidět, že nás malinko přehrávají. Ale zvládli jsme to a vyhráli. To se počítá.

V sobotu vás na Hluboké čeká s Jihlavou další herní test. Těšíte se?
Je to další možnost se předvést. Po zápase mi řeknou, zda tady zůstanu nebo ne.

Kdybyste tu nabídku dostal, bral byste ji?
Kdybych ji nechtěl vzít, vůbec bych tady nebyl.