Když do Zborova v rámci akci „Kopeme za fotbal" dorazil trenér Slavie Jaroslav Šilhavý, nikterak obočí významně nezvedal…

Nedal jste na sobě vidět, že by vás podmínky, v nichž jste trénink zborovských fotbalistů vedl, nějak zarazily…
Já s podobnými akcemi nemám žádný problém, taky jsem z vesnice a vyrůstal v takových skromnějších podmínkách. Naopak, když vidím to nadšení těch kluků, s jakým elánem v těchto skromných podmínkách trénují, to u srdíčka potěší. Byť počasí bylo nevlídné, ta hodinka ve Zborově byla velice příjemná.

Teď ještě jestli bylo příjemně i vašim novým svěřencům… Nedal jste jim moc do těla?
Jak se jim to líbilo, to já nevím, nemohu mluvit za ně. Ale makali, snažili se a jak to bývá, někomu bylo líp, někomu hůř. Jen jsem měl trošku obavy, aby se moc nevyčerpali, když v sobotu prý měli hrát…

Když jedete na ligu, stadiony soupeře asi nehledáte. Ale co Zborov, nebloudili jste?
Mapa nás dovedla… Nachystali jsme si navigace, takže to tak složité nebylo. Hřiště jsme taky našli, pořád jsme jeli a na konci vesnice hřiště bylo.

Do Budějovic z Prahy jste cestu znal dobře, ne?
Přesně tak. V autě jsme se s Radkem o tom i bavili. Já v Budějovicích působil rok a tři čtvrtě a taky Radek Černý v Dynamu jako mladý kluk hostoval. Byla to jeho první ligová štace, právě tady začal chytat ligu. Tenkrát tu s ním prý hráli třeba Radek Tejml či Máca Wohlgemuth. Tu cestu přes Tábor máme projetou, i když teď se jede už mnohem líp než za našich časů, přece jen ta dálnice se prodloužila a silnice se vylepšily.

Ve Zborově na tréninku jste uvedl, že zatímco za Radka hrálo Dynamo hodně nahoře, vy jste byli nad ponorem. Ale vždyť jste odcházel poté, co Dynamo v lize skončilo na solidním 11. místě!
Já své angažmá v Budějovicích jako neúspěšné taky neberu. Mně se tam líbilo, poznal jsme tam dobré lidi, byl jsem tam spokojen.

Nic to ale nemění na tom, že vaše další angažmá byla přece jen lukrativnější…
Vyšlo mi to parádně, to je fakt… Poslední zápas na budějovické lavičce byl v Liberci, hráli jsme 3:3 a Liberec mě angažoval – a my hned udělali titul! V Budějovicích, při vší úctě, bych ten rok asi titul neudělal…

A uděláte titul i se Slavií?
Nikoho nechci urazit, ale angažmá, které teď mám, je určitě nejprestižnější. Moderní stadion, skvělé zázemí, silný majitel, lidi natěšení. Titul je daleko, ale my uděláme vše, aby titul byl.