Doma jen bod, je to pro vás velké zklamání?

Samozřejmě jsme chtěli doma vyhrát, nicméně nakonec můžeme být za bod rádi. V druhé půli jsme hráli hodně otevřeně a mohli jsme dostat víc než jeden gól. Naopak vyrovnávací branku jsme dali z ničeho, takže zaplaťpánbůh za bod.

Gól na 1:1 byl hodně šťastný, ale moc jiných příležitostí jste neměli. Čím to bylo?

Směrem dopředu to z naší strany bylo hodně špatné. Těch šancí jsme si vytvořili hodně pomálu, lépe řečeno snad jen jednu, pokud si dobře vzpomínám… Jistě, Opava tam měla vzadu zkušené hráče, jenže my na druhou stranu zase máme mladé rychlé kluky, kteří by si měli s tou obranou soupeře poradit. My ale vlastně neměli vepředu do koho hrát, neudrželi jsme tam balony a hned se nám to vracelo zpět.

Přitom se zdálo, že v poli máte mírně navrch.

Drželi jsme střed pole a asi měli malinko víc ze hry. Jenže to byl takový tlak, který nic neznamená. Neudrželi jsme vepředu balon, málo důrazní jme byli ve vápně. Kromě břevna Milana Jurdíka jsme si nevytvořili žádnou šanci. Když přišel Ríša Kalod, tak se to změnilo, on dokázal přidržet balon, nešetřil pohybem, odskakoval si a beci Opavy si s ním nevěděli rady. Nakonec dal i gól na 1:1. Myslím si, že i ti mladí hráči by se z toho měli poučit, jak se bojuje o základní sestavu. Od Ríši to bylo příkladné.

Pro zranění nehrál Petr Benát, od něhož jste převzal kapitánskou pásku. Jak moc v zápase mužstvu chyběl?

Samozřejmě, že Beny chyběl. Má svou kvalitu, má dobré vidění, vynikající kopací techniku. Prostě je to hráč do základu a určitě nám chyběl. Fotbal ale není věcí jednoho hráče a jak říkám, dneska to bylo hodně špatné dopředu. Jsem přesvědčen, že na ty starší hráče, které Opava vzadu měla, by platil pohyb, toho tam ale z naší strany bylo hodně málo. Místo, abychom využili toho, že ti dva stopeři Opavy už nejsou tak pohybliví, my vpředu jen stáli a tím jsme jim to tam ulehčili. Ve vzduchu jsme přitom neměli šanci s nimi vyhrávat hlavičkové souboje. Samozřejmě až na Ríšu Kaloda, když pak přišel na hřiště.

Přitom ve Vlašimi jste se pohybem domácím mladíkům přinejmenším vyrovnali. Na to tudíž budete chtít příště v Třinci navázat?

V každém případě, zápas ve Vlašimi byl daleko sympatičtější. Kromě prvních dvaceti minut jsme tam měli hodně navrch a vytvořili jsme si snad devět gólových příležitostí. Bohužel z nich jsme dali jen jeden gól, avšak základ je ty šance si vytvořit. Když si je uděláte a dostáváte se do nich, nějakou už proměníte. To už je druhý krok, ten první je si tu šanci vůbec vytvořit. A to se nám dneska nedařilo. Přitom jsme věděli, že soupeř má dozadu kvalitu. My jsme bohužel už začátek zápasu nezachytili a pak už jsme to horko těžko honili.

Čím si vysvětlujete, že na rozdíl od Vlašimi, kde byl herní projev mužstva velice sympatický, jste se tentokráte tak trápili?

Už jsem to říkal, bylo hrozně málo pohybu vepředu a málo jsme si odskakovali pro balony. Ve Vlašimi jsme na jeden dva doteky i mezi třemi hráči prokombinovali až do strany, odtud přišel centr či rychlý brejk a dokázali jsme do dotáhnout až do těch šancí. Sice jsme to nepotrestali více góly, ale ty šance jsme si vytvořili. To tam tentokráte vůbec nebylo. Mně to přišlo, že první půli hrajeme skoro bez útočníka. Vždyť tam nic nebylo.

Myslíte, že svou roli hrála i nervozita? A že kdyby Jurdík místo břevna dal hned na začátku gól, mohl se zápas vyvíjet jinak?

Je to možné, rychlý gól většinou dokáže manšaft nakopnout. Někdy ale dáte gól a pak začnete bránit výsledek, takže je těžko spekulovat, co by s námi nás vedoucí gól udělal.

Takže zaplaťpánbůh aspoň za ten jeden bod?

Vzhledem k průběhu zápasu musíme za ten bod být rádi, protože přišel až na samém konci zápasu a byl skoro z ničeho, z autového vhazování. Spíš si možná zasloužíme pochvalu za to, že jsme chtěli něco s výsledkem udělat a věřili jsme, že aspoň tu jednu branku vstřelíme a že jsme za ní šli až do úplného konce. To je pro morálku hodně důležité.