Dynamo České Budějovice na podzim roku 2023 rozdávalo radost. Bohužel, převážně soupeřům. Kam Jihočeši přijeli, domácí příznivci se mohli těšit na góly. Dynamo je ve tabulce venkovních zápasů poslední. V deseti zápasech získalo za dvě remízy (ve Zlíně a na Bohemians) pouhé dva body. Co říkáte bilanci obdržených gólů? Na Silvestra se docela hodí. Dynamo České Budějovice v deseti zápasech inkasovalo téměř 30 gólů (přesně 26).

Jaké další kuriozity nabízely podzimní zápasy? V krajském přeboru řádí Hluboká. Za podzim nastřílela 40 gólů, ale jenom 6 jich inkasovala. "Z toho dva zbytečně," myslí si trenér Rudolf Otepka.


Načítám tabulku ...

K tomuto článku přikládáme video ze zápasu Zlaté Koruny. Poslechněte si hymnu, která zní nejen pod Kletí, ale i při venkovních zápasech tohoto týmu. Stojí za to si připomenout bilanci Zlaté Koruny z jara roku 2023. Tým postupoval z prvního místa se 75 body a impozantním skóre: 145:23! Prezident klubu Pavel Král jenom zářil: "V celorepublikové tabulce, ve které se body od první ligy až po čtvrtou třídu přepočítávají podle koeficientů, jsme skončili na osmém místě. První byly Sparta. Druhá Slavia. Osmá příčky mezi týmy v celé republice nám dělá obrovskou radost." Po podzimu 2023 je Zlatá Koruna v A skupině I. A třídy na 2. místě se skóre: 26:15.

A ještě jedna zajímavost. Jmenuje se Meteor Tábor. Klub hraje I. A třídu. Ve skupině B je na prvním místě i přesto, že ve 13 zápasech dostal 19 gólů. "Je to dost, přikyvuje trenér Jiří Smetana. "My na tom zapracujeme," usmíval se. "Naše hra je prostě taková," ukázal na počet nastřílených gólů, který je úctyhodných 44.


Načítám tabulku ...