Z nominace měl velikou radost, byť ho mrzí, že tuto sobotu v důležitém zápase II. ligy v Sokolově bude svému týmu chybět.

Zaskočila vás nominace do jednadvacítky? Nebo jste to čekal?

Já především jsem hrozně šťastný, že si mě trenér vybral. I proto, že když se na to kouknu, ze druhé ligy jsem tam vlastně jediný. Takže jsem moc rád, že jsem se do nominace dostal.

Navíc nejde o přípravný kemp ani nějaký přáteláček, je to kvalifikace pro mistrovství Evropy do 21 let. A to je velká a uznávaná evropská soutěž!

Přesně tak, je to už ostrý zápas se vším všudy. Trenéři dávají dohromady nové mužstvo a my žádný přípravný zápas předtím nehráli, přesto si myslím, že bychom to měli zvládnout.

Pokud se nemýlím, vedle vás trenér do útoku nominoval také Schicka a Klobásu.

Je to tak, v nominaci jsme tři útočníci.

Ti druzí dva hrají první ligu, takže asi budou ve výhodě. Věříte, že se dostanete na hřiště?

Určitě si tam nejedu jenom sednout na lavičku. Každý, kdo tam jede, jistě počítá, že dostane šanci.

Prošel jste prakticky všemi mládežnickými reprezentacemi a zahrál jste si i na mistrovství Evropy sedmnáctek. Kam řadíte tuto poslední nominaci?

Úplně nejvýš. Ta sedmnáctka, i když to byl zážitek, pořád je to ještě dětský fotbal. Ale jednadvacítka, jak nám i trenér zdůrazňoval, to už není mládežnický fotbal. Prostě je to béčko nároďáku. Evropský šampionát jednadvacítek je velice sledovaná soutěž.

Čtyři dny před reprezentačním srazem jste odehrál celý zápas MOL Cupu v Českém Krumlově. Co kdybyste se zranil?

Že jdu hrát a že jsem odehrál celý zápas, mě těšilo. Já předtím hrál míň a vždycky je lepší jet na sraz rozehraný.

Po jednom nešetrném zákroku jste se těžko sbíral ze země. Neměl jste strach, aby se vám něco nestalo?

Vůbec ne, v zápase nic takového nevnímám. To by se nedalo hrát.

Roli favorita jste v poháru splnili, ale rozjížděli jste se dost pozvolna…

Byl to typický pohárový zápas. Ze začátku, než jsme se rozehráli, to chvíli trvalo. Pak jsme dali góly a zápas rozhodli. Ke konci už ta hra zase asi trošku uvadala. Ale jsme rádi, že jsme to zvládli. Měli jsme povinnost postoupit a v takových zápasech se dá jen ztratit. Vy musíte a ten druhý tým nemá co ztratit. Tím spíš jsme rádi, že jsme to zvládli bez obdrženého gólu.

Vy jste gól nedal, ale byl jste hodně aktivní a hodně toho naběhal. Měl Jak jste zápas viděl?

Já si hlavně myslím, že ty góly, co jsme dali, byly po docela hezkých akcích. Vepředu nám to docela fungovalo. Sice jsme těch gólů mohli dát ještě víc, všechny šance se ale dát nedají.

S jednadvacítkou vás v pátek čeká zápas s Maltou a v úterý hrajete v Lotyšsku, ve druhé lize tudíž budete svému týmu v Sokolově v sobotu chybět. Budete aspoň na dálku držet palce?

To je jasné, že budu klukům fandit. Škoda, že ve druhé lize nejsou repre pauzy, nicméně reprezentace je vrchol a já se na oba ty kvalifikační zápasy moc těším. Kluci to v Sokolově nebudou mít lehké, ale pevně věřím, že to určitě zvládnou.