Trenér Miroslav Dubský přiznal, že výsledek 6:2 předčil i ta nejodvážnější očekávání. „Že by nám zápas vyšel až takhle dobře, jsme nevěřili," usmíval se.

Domácí stáli o to, aby se netradičně hrálo dopoledne, kdy chyběl „jen" tvůrce hry Robert Kochlöfl. Odpoledne by se ale přidali další hráči a nováček by prý vyrukoval na Větřní se slabší sestavou.

Podle Miroslava Dubského Nemanice v zápase nechtěly příliš taktizovat. „Řekli jsme si, že budeme hrát normálně," tvrdil trenér. Soupeř měl své jisté, týden předtím si Větřní jako první tým v krajských třídách na jihu Čech zajistilo postup do vyšší soutěže. „Nám jde o to skončit na druhém místě, klukům jsme to řekli a ti přistoupili k zápasu výborně," rozplýval se nemanický Miroslav Dubský.

A nebyl to ojedinělý jev. „Hráči výkonnostně hodně rostou, hlavně Karel Holzepl," vyzdvihl Dubský výkony juniorského hosta z Borku, který se trefil v I.B třídě šest kol po sobě! A proti Větřní zářil, vsítil čtyři ze šesti branek.

Nejen objev jarní sezony z Borku, ale celé mužstvo SK Nemanice chytlo formu a vůbec si nepočíná jako nováček. Naopak – se Sedlecem se přetahuje o 2. místo v tabulce.

Klíčovými postavami Nemanic je zkušená dvojice se zkušenostmi z ligových soutěží. „Velkou zásluhu na tom, že tým šlape, mají jak Michal Remta, tak Robert Kochlöfl," zdůrazní dvě jména Miroslav Dubský, jenž při zápasech postává na lavičce, zatímco Robert Kochlöfl třímá dirigentskou taktovku přímo na hřišti.

(Více o Nemanicích v pátek v Českobudějovickém deníku.)