Hosté, kteří i na jihu potvrdili oprávněnost svého postavení ve špičce tabulky, pokaždé totiž na jednobrankové vedení svěřenců trenéra Jiřího Lercha zareagovali vyrovnáním a šest minut před koncem přidali i vítězný gól. Jeho autorem byl Miljan Vukadinovič (svého času hrál v Táborsku a spolu s Thalamym, Hankičem a Mehanovičem byl na Složišti jedním ze čtyř mladoboleslavských pendlů).

Hráče z kádru prvoligového áčka nasadilo i Dynamo (Volešák, Hanzlík, Koreš) a jistě i díky tomu se zápas promrzlým diváků asi líbil – méně už domácím trenérům, některé góly totiž byly hodně laciné.

„Prohra nás moc mrzí, samozřejmě. Měli jsme to totiž velice dobře rozehrané, a byť náš náskok vždycky Boleslav dotáhla, měli jsme víc brankových příležitostí, jak zápas rozhodnout v náš prospěch," vraštil čelo Lerchův asistent Karel Vácha. „Bohužel ty své šance jsme neproměnili a Boleslav naopak většinu našich chyb dokázala potrestat."

Prakticky všechny branky, které junioři Dynama dostali, byly dle Váchy zbytečné a velice laciné. „Padly většinou po hrubých chybách, kterých se musíme vyvarovat," zdůraznil Lerchův asistent, dle jehož soudu se dalo lehce zabránit i vítězné Vukadinovičově trefě. „Ten balon se dal snadno odehrát, bohužel špatnou komunikací mezi hráči jsme o něj zase přišli a pykali za to ztrátou všech bodů," litoval.

Zbytečné chyby Karel Vácha přičítá malým zkušenostem většiny hráčů. „Ti mladí kluci ať už po technické, anebo taktické stránce neudělají tu věc jak mají," přemítal.

Jen zápory v utkání ale bývalý ligový kanonýr neviděl: „Měli jsme řadu dobrých akcí i gólových možností. Sice jsme je neproměnili, do těch šancí se ale kluci dokázali dostat."

Velké šance si mladíci Dynama vypracovali i v poslední pětiminutovce, kdy po Vukadinovičově gólu na 3:4 vyvinuli obrovský tlak, po Volešákově střele ale obránce Hodač vykopával míč z prázdné brány a tři minuty před koncem Schertler zblízka trefil brankáře Hakiče. „Jsem přesvědčen, že jsme v zápase měli také spoustu dobrých věcí. Na tom bychom měli stavět," uzavřel trenér Karel Vácha.

Stejným výsledkem jako na Složišti skončil v pondělí i zápas juniorské ligy v Jihlavě, odkud s cennou výhrou 4:3 jela domů posílená juniorka Táborska. „Pro diváky to určitě bylo skvělé utkání, plno šancí, hlavně na domácí straně, hra nahoru dolů a střely na branku 16:11," hodnotil zápas pro klubový web trenér Zbyněk Jaroš a vyzdvihl výkon brankáře Bébra: „Výrazně nás podržel, pochytal dost gólovek."

Pochvaloval si ale i ofenzivní činnost týmu. „Dopředu jsme měli hodně nabito, takže jsme toho chtěli využít."

Podle Zbyňka Jaroše důležitou roli sehrála zkušenost starších hráčů z áčka. „Myslím si, že i tohle má cenu, že to těm klukům něco dá," přemítal a dodal, že zápas na Vysočině nebyl až tolik o organizaci hry, jako spíš o individuálních výkonech.

V základu nastoupil i Svojše (ročník 1996) a v příštím zápase dle Jaroše prý rovněž dostane prostor od začátku další mladík. „Dorost skončil, a tak chceme mladým hráčům z dorostu dát prostor v kvalitnější konfrontaci," shrnul Jaroš.