Sokol Neplachov po domácí porážce 0:1 s Temelínem podal protest, a protože STK se jím musí v příštím týdnu zabývat, dosud výsledek utkání úředně neschválila.

„Soutěže budou dohrány a my nebudeme vědět, kdo je postupující. Je to nešťastné,“ uvědomuje si předseda STK Luboš Dudek.

Po duelu v Neplachově, kam si našlo cestu 250, možná i víc zvědavých diváků, se domácí fotbalisté cítili poškozeni. „Důvodem protestu je způsob řízení zápasu rozhodčími,“ potvrdil Deníku Luboš Dudek. Neplachov je přesvědčen, že sudí pískal tendenčně v jejich neprospěch. Nedělní souboj rozhodovala trojice sudích Jar. Buřič, Hora, Churáň. Delegát překvapivě nebyl u důležitého zápasu o postup přítomen.

Neplachov vyhrál jen na červené karty (3:1), dva jeho fotbalisty již disciplinárka potrestala zákazem startu v osmi utkáních. Temelín je po vítězství 1:0 gólem z penalty jednou nohou v okresním přeboru. „Penalta ale nebyl problém, více domácím vadil neuznaný gól,“ tvrdí Dudek.

Na 22. červen si STK pozvala „na kobereček“ zástupce obou oddílů i rozhodčí. „Je to můj první větší případ ve funkci předsedy STK. A je to škoda, soutěže se mohly dohrát v klidu. Nervy teď budou možná o to větší, tak doufám, že nebude žádný exces. Zápasy byly obsazeny kvalitními rozhodčími, tak se snad nic nestane,“ doufá Luboš Dudek.

Pokud komise dodatečně potvrdí výsledek z Neplachova, stačí v sobotuTemelínu k postupu uhrát v Dívčicích proti Mokrému bod. S oslavami ale bude muset ještě nějaký ten den počkat…