Remíza dvou největších rivalů na Hluboké pomohla do čela okresního přeboru Mladému, které i do třetice zvítězilo. Divácky atraktivní duel byl k vidění na Srubci, kde padlo sedm branek a vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým hostů. A zajímavou zápletku měl i zápas v Drahotěšicích: Olešník B v oslabení vedl už 2:0!

Neplachov – Olešník B (Temelín) 2:2 (0:2) – Zpočátku vyrovnaný zápas v Drahotěšicích nabídl čtyři góly, červenou kartu a nečekaný průběh. Hosté nastoupili v sestavě se zkušeným Hrdinou a od 13. min., kdy byl při samostatném úniku zezadu podražen kapitán Martin Dušák, hráli v deseti bez vyloučeného Hrdličky. Neplachov měl blízko ke gólu ve 20. min., ale Martin Dušák v dobré pozici trefil jen gólmana Cihlu. Jak se Neplachovští tlačili dopředu, zapomínali na zadní vrátka. Ve 29. min. Hrdina našel dlouhým nákopem rozběhnutého Peška, stopeři míč podcenili a Pešek sám před gólmanem Dvořákem poslal hosty do vedení! Za pět minut opět Hrdina dostal dost prostoru, aby přihrávkou mezi obránce vyzval Peška, 0:2! Hosté na menším drahotěšickém hřišti dobře a organizovaně bránili. Ve druhé polovině hráči Neplachova uposlechli rad trenéra, aby hráli více po zemi. Když nenápadnou střelou z pravé strany v 50. min. snížil Martin Dušák, Neplachov vycítil šanci, držel míč a tlačil na oslabený Olešník. Hosté však dobře vyplňovali prostor před brankou a hodně střel dokázali zblokovat. V 60. min. byl sražen v pokutovém území neplachovský Šafář, ale penalta se nepískala. V 65. min. se po pravé straně protáhl Valeš a těsně minul branku. V 70. min. bylo srovnáno. Po pravé straně rozehrál akci Valeš, po něm potáhl míč Martin Dušák a přihrávkou před bránu našel Petra Švece, který s přehledem zakončil. Největší možnost otočit skóre zhatil Neplachovu, konkrétně Maříkovi, vynikajícím zákrokem gólman Cihla. Konec zápasu již hosté ubojovali. Nejlepší hráči utkání: Martin Dušák, Dominik Valeš, Sobota – Pešek, Hrdina, Cihla. Sudí Škuthan, ČK 0:1. Diváci: 40.

Čtyři Dvory B – Horní Stropnice 0:1 (0:0) – Hosté nastoupili v deseti (i s nejstarším hráčem na ploše Jiřím Maršálkem, ročník 1968), a tudíž většinu času hlavně bránili. Domácí zahazovali své gólové šance jako na běžícím pásu. Hosté zhustili prostor před svou šestnáctkou, bezchybným výkonem je podpořil brankář Josefík a na hrotu operoval osamocený Kořínek, jenž v 84. min. zápas rozhodl. Čtyři Dvory mohly alespoň vyrovnat, ale po rohu trefily břevno. Před 30 diváky pískal Šafránek. ŽK 2:0.

Srubec – Borovany 4:3 (2:1) – První poločas byl vyrovnaný, i když Srubec vedl po dvou vydařených akcích 2:0. Hosté ale hráli velice dobře a ke konci první půle po zásluze snížili. Když zbývalo do konce deset minut, Borovanští otočili na 3:2, navíc ve druhé půli trefili dvě břevna a tyčku! Srubec vyrovnal z penalty a tři minuty před koncem strhl spíše šťastné než zasloužené vítězství na svou stranu. V zápase nadprůměrné okresní úrovně byly Borovany lepší a měly více šancí, přesto prohrály… Branky: Dittrich 2, Janoušek z pen., Kohout – Kubíček, Langer, Račák. Pískal sudí Cibranský. ŽK 2:1: Diváci: 100.

Hluboká B – Boršov 3:3 (1:1) – V souboji dvou nejproduktivnějších týmů soutěže se od začátku hrál divácky pohledný fotbal s nasazením, ale i chybami. Skóre zápasu otevřeli hosté: ve 14. min. při Gruberově přihrávce za obranu zaspal gólman Jíša a Pokorný otevřel skóre. Domácí se nadále tlačili dopředu, po malé domů gólman Bublík trefil dotírajícího Adama a bylo srovnáno. Do druhé půle vstoupili lépe hosté a začali domácí mírně přehrávat. Komrska trefil břevno a v 60. min. kopl roh, při němž Jíšovi balon ve výskoku propadl mezi prsty do branky. V 70. min. hosté zastavili beka Váchu na útočném výletě až za cenu faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jankovský. O deset minut později našel Adam za obranou agilního Váchu, který ze strany postupoval sám na branku. Tříbodovou pojistku mohl přidat Marek. Boršov se nevzdal, v poslední desetiminutovce zahrával několik standardních situací a ta poslední stála Hlubocké výhru: v 89. min. přímý kop přesně prodloužil do vlastní brány Adam, a tak utkání kola skončilo spravedlivou remízou. Pískal rozhodčí Granec. ŽK 1:1. Diváci: 80.

Zbývající výsledky: Jankov B/Dubné – Nové Hrady 3:1 (0:0),  D. Voda B – Hrdějovice B 2:3 (2:1), Mladé – Týn B 5:1 (1:0). Všechny referáty najdete v úterním vydání ČB denku!