Na prvním místě I. B třídy skupiny D je Neplachov. Zaslouženě. Ale nečekaně. "Nepočítali jsme s tím," říká bez zaváhání hospodář klubu a člen výboru Lukáš Blažek. "Chtěli jsme hrát kolem třetího nebo pátého místa, že budeme po podzimu první, s tím jsme opravdu nepočítali. Skupina je extrémně vyrovnaná, rozdíly jsou malé, dvakrát prohrajete a všechno je jinak. Mladší hráči by asi postoupit chtěli, ti zkušenější vědí, že je mezi první A a první B veliký rozdíl."

Fotbalista, volejbalista a teď herec. Daniel Vondrák.
Vondrák hraje volejbal a dubluje Petra Rychlého. Z Dana je Jindřich VIII.

Velké varování přišlo pro Neplachov až na konci podzimu. Prohra v Nové Bystřici 1:7. Sokol Neplachov sice za sebou nemá divoké výsledky, nenastřílel ani zdaleka nejvíc gólů, ale právě to svědčí o koncepční práci. Skóre mají Neplachovští po třinácti zápasech 34:25. Víc gólů než tým z Neplachova nastřílely: Nová Bystřice (49), Dobrá Voda (42) a Kardašova Řečice (41). Neplachov není nejlepší ani v tabulce týmů podle inkasovaných gólů (25). Méně jich obdrželo hned 6 týmů! Horní Žďár (17), Suchdol nad Lužnicí (20), Studená (23), Kardašova Řečice (23), Nová Bystřice (23) a Jiskra Třeboň B (24).

O čem skóre vypovídá? O propracované a systematické hře Neplachova. Velmi zajímavé je i porovnání tabulek soutěže doma a venku. Světe div se! Neplachov je v tabulce složené jen ze zápasů doma až sedmý! Venku je to lepší, ale také to na první místo nestačí - druhá pozice se stejným počtem bodů (13) za Suchdolem.

Neplachov navíc začal soutěž výpraskem. Prohrál na hřišti Dobré Vody 1:5. Po prohře v Třeboni se Neplachovští venku chytli až ve třetím duelu v Nemanicích (6:1). Trenéry týmu jsou Vojtěch Brozman a Václav Šíma. Mimochodem právě Nemanice jsou další kuriozitou I. B třídy skupiny D. Ze 13 zápasů mají jediný bod a skóre: 6:84!

Zajímají vás nižší fotbaové soutěže? Podívejte se na bilanci Roudného.


Načítám tabulku ...