V sobotu Jihočeši podlehli Jablonci 0:4 a v neděli hráli 1:1 s Bohemians 1905.

Po sobotní vysoké porážce s Jabloncem se trenér Jaroslav Šilhavý netajil svým zklamáním. „Byť výsledek v této fázi přípravy není tím nejdůležitějším, výší porážky jsem samozřejmě hodně zklamán,“ řekl po návratu z Prahy Deníku jižní Čechy budějovický kouč, jenž v obou zápasech dal příležitost se ukázat maximálnímu počtu hráčů, které Dynamo v zimě testuje.

„Vymlouvat se na to, že jsme zkoušeli plno hráčů nechceme, nicméně do sehranosti mužstva to byl citelný zásah,“ dal kouč Dynama najevo, že nesehranost týmu zřejmě byla jednou z hlavních příčin čtyřbrankové nadílky. „Góly, které jsme dostali, byly hodně laciné, až hloupé,“ vrtěl hlavou Šilhavý. „První půle z naší strany byla dobrá, šli jsme třikrát sami na bránu, ale gól jsme nedali. A ve druhé půli, přestože i v ní to byl vyrovnaný zápas, Jablonečtí své vítězství ještě navýšili: při třetí brance nás potrestali z brejku a poté nám dali gól po další chybě, kdy ten hráč byl úplně sám v bezprostřední blízkosti brány,“ zlobil se Šilhavý.

Že výsledek 4:0 neodpovídal dění na hřišti, uznal i jablonecký trenér František Komňacký. „Hlavně v prvním poločase nám chyběla mezihra a přesnější kombinace. Přestože jsme dali čtyři góly, pohledných akcí jsme tolik zase nepředvedli. V koncovce jsme byli ale zkušenější než soupeř,“ uvedl pro web jabloneckého klubu Komňacký.

Také v nedělním zápase proti Bohemians se v dresu Dynama objevili testovaní cizinci. „Hráli celý zápas, zatímco naše kmenové hráče jsme po půli prostřídali,“ potvrdil Šilhavý, že větší prostor dostali ti hráči, jejichž kvality trenéři potřebují víc poznat. „Bohemka hrála svůj typický fotbal s důrazem na osobní souboje, a byť jsme dali i druhý gól, který bohužel pro ofsajd neplatil, byla remíza spravedlivá,“ připustil kouč Dynama.

Oba zápasy dle něj byly užitečnou konfrontací. „Všichni testovaní hráči v nich ukázali, že jsou pohybově na výši a mají svou kvalitu, musíme se ale ještě poradit, jak budeme v testování postupovat dál,“ podotkl Šilhavý, dle jehož soudu by bratři Bokilové zřejmě měli v lize potíže s odolností a že jejich angažmá by tudíž vyžadovalo delší adaptaci. „Ti by se měli vrátit domů,“ sdělil Deníku včera Šilhavý.

Další hráči zřejmě ještě dostanou šanci se ukázat jak ve středečním zápase v Třeboni s místní Jiskrou (17), tak v sobotu v Praze se Žižkovem.

Starosti v Dynamu nejsou s marodkou. „Benát už odehrál část zápasu za juniorku v Táboře, Ondrášek by měl v úterý začít a i Hudson vypadá dobře – a když to potvrdí i rentgen, taky by měl v úterý už jít naplno do přípravy,“ pochvaluje si trenér Šilhavý.

Ve středu hrají v Edenu přípravu se Slavií i druholigoví fotbalisté Sezimova Ústí (10.30).