Rosůlek toho má za sebou dost: v žácích střílel góly za Dynamo, později vynikal s bratrem ve Čtyřech Dvorech, kde coby mladíček debutoval i za muže, řekl si o místo v ligovém dorostu Příbrami…
Do Roudného přichází z týmu Táborska, kde nechtěl vysedávat na lavičce. Sebevědomý mladík v generálce s FK Lažiště (0:1) sice neskóroval jako při své premiéře proti Milevsku, ale i tak naznačil  přednosti, které by v divizi měly na soupeře platit. Nabízel se spoluhráčům,  hledal si místo k zakončení, v soubojích s obránci ukázal rychlost, drzost i odvahu.

Vaše roudenská premiéra v divizi se blíží, máte za sebou poslední zkoušku. Jste na první jarní kolo připraveni?

Sice jsme poslední test nezvládli, ale kdo na zápas přišel, tak viděl, že jsme měli dost šancí na to, abychom vyhráli. Nespadlo nám to tam a myslím… Ne, já vím, že příště vyhrajeme!

Chtěl jste dát gól, abyste si coby střelec před soutěží zvedl  sebevědomí?

Já si věřím hodně. Samozřejmě gól jsem dát chtěl, to já chci vždycky. Proto fotbal hraji, góly, to je můj vzduch! Ale nebylo mi tentokrát souzeno, i když šance jsem měl. Příští víkend dám gól.

Čím se hrálo déle, tím snáze jste se v generálce proti Lažišti dostávali do šancí…

Přesně tak. Ve druhém poločase jsme soupeře skoro nepustili za půlku. Hráli jsme moc přes střed. Chtělo to trochu zjednodušit hru, dát si balon do strany, „sypat" to do vápna, kam zase tolik míčů nechodilo.

Po příchodu z Táborska jste odehrál za Malši teprve druhý zápas, na umělce v Třeboni proti Gmündu jste pauzíroval?

Dával jsem gól s Milevskem, kdy jsme prohráli 1:2.  Před týdnem mě píchlo ve stehně, tak jsme se s trenérem dohodli, že to raději nebudeme pokoušet. Teď je to bez problémů, jsem rád, že jsem zdráv.

Jak jste se v Roudném aklimatizoval? Jak vnímáte prostředí, spoluhráče?

Cítím se tu výborně. Cítím důvěru trenéra, vedení a samozřejmě se budu snažit, abych je nezklamal. Všichni víme, že Roudné na tom po podzimu není nejlépe, ani na jaře to nebude lehké, ale já jsme přesvědčen, že to uhrajeme a na konci snad budeme v klidu, že divizi zachráníme. Proto jsem přišel, abych klukům pomohl. Oni mi také pomáhají, cítím se mezi nimi skvěle. V Roudném si nemám, na co stěžovat. Všichni se ke mně chovají výborně a já se jim za to budu snažit odvděčit svými výkony na hřišti.

Jste jediná posila Roudného pro jarní část, zajisté na vás bude upřena pozornost.

Počítám s tím, ale už mám něco odehráno, hrál jsem divizi a mám i nějaké druholigové starty, takže vím, o co jde. Vím, jaké to je, když hrajete dole.  Ale všichni musí vědět, o co hrajeme, protože nejde hrát v sedmi, osmi, nejde hrát ani v devíti! Vždy musíme hrát v jedenácti a musíme táhnout za jeden provaz. Bez toho to nepůjde.

Na podzim Roudné po některých přídělech venku změnilo styl hry a vycházelo z přísně zajištěné obrany. Nemáte jako útočník strach, že od spoluhráčů nedostane ty správné přihrávky?

Ne. Máme na poměry divize hodně mladé mužstvo, a proto chceme hrát jednoduše, rychle. Trenér říká klukům, ať mi dávají hodně míčů za stopery, že jsem schopen to tam udržet.  Mně to vůbec nevadí, naopak mi to vyhovuje, v soubojích tělo na tělo, jeden na jednoho se vyžívám. Ale až soutěž ukáže, jak jsme připraveni…

Nenecháte se otrávit, kdyby se nedařilo podle představ?

Nenávidím prohry! Mně je jedno, jakým se hraje způsobem, já chci vyhrát, chci dát gól. Proto fotbal hraji. Jestli budeme hrát po zemi, anebo míče nakopávat vzduchem, to pro mne není až tak podstatné. Každý soupeř je jiný a manšaft musí vždycky vycítit, jak má proti němu hrát.

V prvním kole přivítáte v derby Čížovou. Už vám trenéři nastínili něco z taktiky, s níž vyrukujete v derby na sobotního soupeře?

Na ten zápas se připravujeme už přes čtrnáct dnů. Něco od pana trenéra víme. V kabině jsme si řekli, že Lažiště hodíme za hlavu a v sobotu doma vyhrajeme, protože chceme vyhrát.

Čeká vás první mistrovské utkání na jaře, kdy budete hrát o záchranu, navíc je to derby a začínáte doma. Hned na úvod důležitý zápas, že?

Určitě, to je pravda. Domácí zápas s Čížovou pro nás bude hrozně důležitý. Základ je se chytit a udělat doma tři body. Opakuji – pevně věřím, že vyhrajeme.