Není divu, že byl roztrpčen, premiéru ve funkci hlavního trenéra třetiligové juniorky si určitě představoval jinak.

Jeho svěřenci, ačkoli se po nevydařeném prvním poločase ve druhém dějství zřetelně zlepšili, jednogólový náskok Sokola Ovčáry nesmazali a ztratili doma všechny tři body. A nutno dodat, že byť domácí ten jeden gól dát mohli a alespoň bod tak uhrát, nováček si vítězství zasloužil. Hosté totiž na Složišti potvrdili dvou kvalitu, po většinu času byli lepším a především kompaktnějším mužstvem.

O svém vítězství hosté rozhodli v samém závěru první půle, kdy Hyka utekl podél pravé lajny Šimánkovi a Dida z jeho přihrávky nekompromisní střelou z vápna k tyči nedal Křížkovi v domácí brance žádnou šanci – 0:1.

Své ambice Ovčáry potvrzovaly hned od začátku. V 10. min. si za domácí beky zaběhl Martínek a ostře vypálil, gól〜man Křížek ale byl na místě. Minutu nato měl domácí gólman starosti po Didově tečované střele. Ve 32. min. se po rohovém kopu opřel Jeník do odraženého míče z 35 metrů s takovou razancí, že se tyčka Křížkovy branky po jeho dělovce třese snad ještě teď…

Domácí mladíci se rozjížděli pomaleji, nedařilo se jim ve středu hřiště a za zmínku stojí v první půli snad jen Mašátova tvrdá střela zdálky, která ve 25. minuta zhruba o metr branku minula, a především pak akce ze 39. min., kdy Klavík prostrčil míč do vápna Jasanského, jenž střelou z úhlu sice vybíhajícího Straku obstřelil, branku ale netrefil.

Ve druhé půli domácí ve snaze otočit výsledek získali územní převahu a připravili si i několik možností, jenže nic z nich nevytěžili. V 51. mi〜nutě Jasanského jedovatou střelu Straka konečky prstů vytěsnil na roh, v 62. min. po Klavíkově centru a Pliškově sklepnutí měl slibnou příležitosti Timm, míč mu ale nesedl a Straka neměl potíže. Ještě v nastavení si vypracoval velkou šanci střídající Nekvinda, míč po jeho střele však jen lízl břevno Strakovy svatyně.

Hosté, byť ve druhé půli se snažili spíše držet výsledek, neopomněli žádnou možnost k protiútokům a hlavně pak ke střelbě z jakýchkoli vzdáleností – a jen spolehlivému výkonu gólmana Křížka mohli domácí děkovat, že po dělovkách Matějčka a Hyky hosté nepřidali další branky.
„Zase jsme doplatili na nezkušenost našich hráčů, aspoň jednu šanci jsme měli proměnit,“ smutnil nový trenér domácích mladíků Jiří Lerch.

Branka: 45. Dido. ŽK: Pliška – Studený. Diváci: 180. Rozhodčí: Berka – Svatík, Melničuk.
Dynamo Č. Budějovice B: Křížek – Bakala, Peroutka, Novák, Šimánek (76. Nekvinda) – Pliška (64. Kaňák), Mácha, Mašát, Jasanský – Timm, Klavík.