Zpřetrhal různé vazby. Našel hráčům nové posty. A zatím žádnému hráči nenabídl tykání. Výsledky svědčí o tom, že novinky jdou mužstvu k duhu: Vyhrává.

Fotbalisté Dolního Bukovska zdolali v sobotu Mladou Vožici 2:0 (2:0), skórovali Zahradník a Klika.Zdroj: Deník / Michael KalinicsPavel Kohout a Josef Mikeska starší. Moštěkovi předchůdci na lavičce byli muži dlouhodobě spjatí s klubem. Přivést kouče odjinud, to byl od vedení překvapivý tah, ale podle kapitána týmu Petra Zahradníka asi nebyla jiná varianta. „Nevím proč, ale nikdo z domácích trenérů už to dělat nechtěl. Tak sehnali náhradu tady z vesnice vedle (z Lomnice, pozn.) – a zatím je to dobré. Snad to tak půjde dál,“ přeje si Zahradník.

Muž s nejdelším vousem na trávníku v sobotním duelu s Mladou Vožicí (2:0) zavelel k vítězství. František Hruška při trestňáku levačkou poslal míč za obranu, kam si naběhl domácí kapitán a hlavičkou otevřel skóre.


Petr Zahradník uznává, že tým chová k novému kouči větší respekt. „To ano, žádné tykání není, všichni mu vykáme. A docela to asi funguje. Klape nám to,“ není prý na závadu, když si kouč drží větší odstup, než bývalo v kabině zvykem. „Proti podzimu nám to jde, s novým trenérem jsme prohráli jen jeden zápas a od toho se vše odvíjí. Kluky to baví,“ potvrzuje Petr Zahradník pohodu v řadách Dolního Bukovska.

Hráči strávili i zimní přípravu. „Upozorňovali nás, že bude náročná. Ale trenér byl spokojen. Na hřišti pak říkal, že byl překvapen, jak jsme to vzali v pohodě,“ usmívá se Zahradník, jenž vnímá, že Bukovsko znovu začíná pokukovat po I.A třídě, kterou si už vyzkoušelo. „Uvidíme, jak to půjde. Z mého pohledu tu není takový výběr hráčů, aby se tam dalo hrát, ale zkusit se to může. Jde o to, aby se dařilo a kluky to bavilo,“ podotýká kapitán.


Milan Moštěk mu našel nový post v sestavě. A nejen jemu. „Proházel kluky dopředu, dozadu. Já hrál až do minulého zápasu pravidelně stopera,“ konstatuje Zahradník. Co na to říkal? „Že bych ještě raději hrál vpředu…“ Proti Mladé Vožici kouč jeho přání vyslyšel, ale hráč uznává, že trenérovy metody zabírají – a celku prospívají. „Teď nám sám říká, ať si zahrajeme hezký fotbal, protože nemůžeme postoupit, ani sestoupit. Zkusíme ještě přidat nějaké body,“ slibuje fanouškům Petr Zahradník.